Balkonové dveře

Od: Datum: 26.01.14 12:20 odpovědí: 3 změna: 26.01.14 16:13

Dobrý den,

Bydlím v paneláku a v našem vchodě nemáme u bytu balkon. Jsme společenství vlastníků. Máme tedy jen společný na chodbě.Protože nemáme kde sušit prádlo, střídáme se s ostatními rodinami a sušíme prádlo tam.Nyní nám dali nové dveře,ale bohužel bez zámku,abychom si v době,kdy sušíme prádlo mohli balkon zavřít.Dříve jsme si balkon uzamykali(asi 30 let).V projektu jsme sice měli požadavek na dveře se zámkem ,ale bohužel projektant jaksi na zadání zapoměl.Chceme dodatečně alespoň kliky se zámky.Všude v okolí našeho domu tyto zámky mají a není problém.U nás se řeší bezpečnost.Také nám bylo řečeno,že balkony nejsou v našem vlastnictví,takže na ně nemáme nárok.Chápu,že jsou určité bezpečnostní předpisy,ale na druhou stranu o těch snad v ostatních domech věděli a pro ně to problém nebyl.Ráda bych znala Vaše stanovisko


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.14 12:33
avatar

Balkony přístupné ze schodiště nebo chodby jsou většinou součástí společných prostor (předpokádám, že je tomu tak i u vás). Jestliže jsou to tedy společné prostory, patří všem a všichni jej mohou (ale nemusí) využívat. Vzneste na shromáždění vlastníků požadavek, aby byl do dveří balkonu zámek nainstalován. Pokud to odhlasuje většina, dejte to do usnesení jako úkol pro výbor. Bylo by dobré si ještě před schůzí zajistit, aby nadpoloviční většina tento návrh podpořila.

doplněno 26.01.14 16:33:

U nouzových východů, které musí být uzamčeny, bývá tato skříňka s klíčem. Nevím však, zda by před ostatními obyvateli domu obstála.

http://www.lansky-brno.cz/kan…ranka-na-klice-hf150t-3k.html

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.01.14 14:05

Problém bude v tom, že ty balkóny budou součástí požární únikové cesty. Tedy musí být zajištěno rychlé nouzové otevření.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.14 16:13

Podle mne, by to neměl být problém.Zavřené budou balkony po dobu sušení prádla.Nikdo nenechává prádlo přes noc.

Vlastníkům bytů jde to,že okolní domy dveře se zámky mají a u nás by to měl být problém.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.