Rosení přisávací trubky do kotle

Od: Datum: 26.01.14 11:31 odpovědí: 15 změna: 31.01.14 16:51

Dobrý den. Prosím o radu. Pořídil jsem si nový závěsný kotel s přisáváním vzduchu z venku.Trubku mám ke kotli asi tři metry a poté vystrčenou přes fasádu ven. Trubka je důkladně zaizolovaná,ale stejně se rosí jako blázen.Kotel mám asi dva měsíce a už jsou na sádrokartonu kolem trubky mokrý fleky a začala se dělat plíseň.Opravdu nevím co s tím, takhle to asi všechno uhnije. Je jasný,že příčina je nasávání studeného vzduchu z venku, do teplé místnosti. Potřebuji poradit,zda nemáte někdo zkušenost, jak tomu zabránit. Předem moc díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 26.01.14 11:33

vlhkost v místnosti je jaká?

Ohodnoceno: 0x

Od: rudik
Datum: 26.01.14 11:55

Kotel je v kuchyni, tak samozřejmě při vaření je větší, ale rosení je intenzivní i když se v kuchyni nic neděje.Snažíme se hodně větrat, ale nevím jestli to má nějaký vliv. Při tomhle počasí (venku mrzne až praští) je to ještě horší. Voda teče z trubek doslova proudem.

Datum: 26.01.14 13:25

Kotel je jaký? Kondenzační, nebo "obyčejný"?

Trubka je zaizolována čím,,jak silnou vrstvou?

Dokážete změřit povrchovou teplotu té trubky (na povrchu izolace)?

Vlhkost a teplota v kuchyni je jaká?

Datum: 27.01.14 15:39

Kotel je turbo.Přesný název je - Chaffoteaux PIGMA EVO 25 FF. Kotel si musí přisávat zvenku vzduch. A to je ten problém.Přisáváním studeného vzduchu a teplo v místnosti.Na povrchu trubky se voda vysráží a natáhne se do izolace. Na izolaci jsem použil dvoucentimetrvý tubex, ale bohužel to nestačí. Tak jsme omotali trubky takovou tou izolační páskou (hadrou) co dřív používali instalatéři na železné vodovodní trubky. A přesto ještě tubex, ale není to nic platný. Vody je prostě strašný množství.

Datum: 27.01.14 15:55

Máte splněny podmínky na instalaci kotle ressp.odkouření na straně 19 v návodu pro montáž kotle?

Odkouření je spádováno od kotle směrem k fasádě...?

Atd.

Datum: 28.01.14 12:30

Ano,instalace trubek je v pořádku.

Datum: 28.01.14 15:10

A když na trubku sáhnete...nebo přiblížíte ruku..jakou má přibližně teplotu?

Rosí když jen když je kotel vypnutý, nebo i když je zapnutý?

Datum: 28.01.14 16:46

Trubka je studená. Určitě se víc rosí při zapnutém kotli.

Datum: 28.01.14 15:14

Rosí se tubex nebo trubka?

Datum: 28.01.14 16:45

Rosí se trubka.

Datum: 28.01.14 18:50

Může k ní vlhký vzduch. Musíte ji parotěsně izolovat. Pro začátek bych aspoň izolepou přelepil ten podélný řez tubexu a stáhnul na koncích, aby do izolace tak netáhlo a sledoval, jestli to pomůže.

Datum: 26.01.14 13:26
S fyzikálním zákonem nepohnete! Prostě vlhká pára se sráží na studené trubce. A v kuchyni a nejen tam, je vlhký vzduch třeba jen z vlastního vydechování. Dýchat a potit se musíme, polévat květy taktéž.
Pouvažujte o možnosti přisávat teplejší vzduch z jiných vnitřních místností. Nebo o obalení trubky ve vnitřní části zdi plastovým límcem zachycujícím kapající vodu do nějakého svodu do odpadu. Nevypadá to, ale účel světí prostředky.

Datum: 26.01.14 13:58

Ta trubka je zaizolována důkladně i proti páře?

Od: janko*
Datum: 31.01.14 15:18

Omlouvam se nemam ceskou diakritiku. Resim podobny problem u turbokotle a chci pouzit tento material IZOLACE PIPO ALS 50/114 pro odkoureni 100/60, lze najit na netu. Izolace je kasirovana s povrchovou upravou. Nemam problemy s rosenim, ale ochlazovanim technicke mistnosti s kotlem. Lze pouzit i silnejci izolaci az do 100 mm. Po vasi otazce veskere spoje jeste prelepim Al paskou.

Datum: 31.01.14 16:51

Tuhle izolaci neznám,ale měl jsem doma elektrikáře a řeším s ním odporový drát.Vlastně omotat trubku drátem(topnou spirálou) a přesto ještě izolaci.Vlastně je to na principu drátů co se například dává do okapů,aby nezmrzly.Tak uvidím co mě řeknou. Mám dodat míry a průměr trubky a firma to spočítá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.