Stavba drevostavby svepomoci

Od: Datum: 26.01.14 07:08 odpovědí: 3 změna: 26.01.14 18:30
Ddobry den ,chci za domem postavit zahradni domek formou drevostavby.v donku se bude pres zimu pracovat ,proro ho chci zateplit.
Moje orazky-konstrukce na patkach bude s tramku 10x10cm po 2metrech do ramu takze vznikne ram 230x200 ktery pak ze vnitr ruzne propletu tramkama 10x5 material mam proto takove slozeni! zajima me jestli staci na zaklop konsteukce osb 12mm nebo silnejsi na osb bych pak prsrouboval pres talirek 8cm eps. Dale me zajima jestli s vnitrni strany take dat osb nebo neco levnejsiho? domek bude vytapen jen obcas takze sadros asi ne? Strecha bude plechova krov po 1m od sebe staci i tady vnitrni zaklop vaty s osb 12 mm? dekuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jendad
Datum: 26.01.14 10:02

Pujčte si v knihovně knížku od václava hájka - stavíme ze dřeva

http://www.ulozto.cz/xAEMTKw/…ime-ze-dreva-vaclav-hajek-pdf

Tam jsou fošnové konstrukce a jak se dělají (zavětrování) .Potom mužete vypustit osb a zavětrovat to prkny .Ty jsou lacinější než osb . No a podlahu taky udělejte prkenou.

Dále doporučuji dát na zem nepropustnou folii , at vlhkost nevzlíná

http://www.tzb-info.cz/10387-…ticky-efektivnich-drevostaveb

Je spousta videi

.Stačí naklepat do hledání slovo framing

Já jsem třeba vubec nepoužíval u dřevostavby osb do stěn . Poze mám fošny stlučeny hřebíky a klasicky zavětrováno podle té knihy .Nic se nehne a sádroš nepraská . A to už byli pěkné vichřice a na střeše 0,5m sněhu

Ohodnoceno: 0x

Od: qwe*
Datum: 26.01.14 11:41

Chtěl bych se zeptat: na tom videu: Co to dával pod tu zakládací fošnu (mezi dřevo a beton) Předpokládal bych, že by tam měla být nějaká hydroizolace, ale vypadalo to spíše jako nějaká vata.

Chci se pustit do něčeho podobného, ale chci to zakládat vše na patkách (betonový základ v zemi a pak jeden kus KB bloku na zem vylitýho betonem. Pak právě nevím jak pokračovat, protože bych chtěl aby výškový rozdíl terénu a podlahy 1.NP byl co nejmenší. Do podlahy dám třeba cca 25cm vaty, vč. odtatních vrstev bude tl. 30 cm a dalších 20 cm má právě kb blok, Takže výškový rozdíl je 50 cm. To mi přijde víc než bych chtěl.

Od: jendad
Datum: 26.01.14 18:30

Asi to vypadá na nějaký filc(nevím) .Mají to asi odzkoušeno , co se tam má dávat. Já jsem dal podle té knihy od Hájka hydroizolaci (IPU) .

Pro izolaci podlahy je 25cm asi zbytečných . Přečtěte si tyto stránky http://drevostavba-svepomoci.yw.sk/topeni.html ,Tam jsou pěkně vypsány tepelné ztráty podle tlouštky izolace . Na 100m2 podlahy při síle izolace 25cm je tepelná ztráta při -12°c 170W . Při 15 cm izolace je 240W .

Pokud tedy nechcete stavět pasiv , tak je myslím dát do podlahy 25cm izolace je zbytečné.

Pokud budete dělat stavbu na patky , doporučoval bych ochranu každé patky proti hlodavcum .Asi oplechováním .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.