Jak rozdělat vysoko posazené obložk. zárubně

Od: Datum: 25.01.14 18:24 odpovědí: 4 změna: 31.01.14 18:22

Dobrý den, prosím o radu, pokud někdo víte, máte zkušenosti. Řemeslník nám při rekonstrukci byt. jádra udělal vysoko průřez pro obložky, do kterého obložky usadil. Jsou poctivě vypěněné a lepené patex lepidlem na dřevo. Od spodu jsou však 3 cm vysoko. Vypadá to hrozně a způsobuje to další problémy (přechodové, podlahové lišty, dveře, ...). S dotyčným nebyla domluva, tak jsme se s ním patřičně rozloučili, ale nyní to potřebujeme nějak opatrně rozdělat a usadit je znovu a správně. Děkujeme moc za případné rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.14 18:44
avatar

Musíš sundat obložky na straně, kde nejsou dveře. Otázka je jak. Někdo je lepí jen na pěnu, někdo na silikon a těžko říci jak je máš daný ty. Zkus to třeba nožem odříznout a pak dole trochu zapáčit. Opatrně. Jakmile se ti podaří sundat obložky, je vyhráno. Futro vyřízneš z pěny a pak znova usadíš, to už není žádný problém.

Hlavně nepoškodit obložky při sundávání.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.01.14 19:16

Obávám se, že pokud jsou obě části obložek slepeny v tak jak mají, nemáte prakticky šanci je rozebrat bez poškození.

Práci bych normálně reklamoval u toho kdo je špatně osadil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 20:23
avatar

Ono to nebude až tak jednoduché, pokud ty obložky doopravdy slepil lepidlem na dřevo tak je dost pravděpodobné, že to bez destrukce nepůjde. Ovšem pokud šlo o zkušenějšího řemeslníka, tak je možnost, že to slepil tak, aby to šlo rozdělat - já lepím obložky zásadně na akrylový tmel, takže obložky sice dobře drží, ale v případě potřeby, či vrtochu zákazníka mám ,,zadní vrátka´´ - tedy dokáži futra demontovat bez poškození. Ovšem to platí za předpokladu solidních futer, takové ty papundekláky z tenoučké MDF se rozsypávají už pod křivým pohledem.

Takže - můžete zkusit opravdu obložku odříznout nožem od zdi, pak zkusit uvolnit třeba poklepáním a opatrně dole začít odtahovat - ale jak už jsem psal - pokud je to dobře slepené, je jen malá šance.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdvijalu*
Datum: 31.01.14 18:22

Děkuji všem třem za rady. Podle všeho je ta poslední asi nejvíce reálná :( buď se s tím smíříme nebo je budeme muset časem zničit a pořídit jiné :( . Ještě jednou díky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.