Časté zavzdušňování radiátorů

Od: Datum: 25.01.14 17:12 odpovědí: 8 změna: 26.01.14 20:38

Mám kotel Viadrus a staré železné potrubí. Vyměnil jsem staré radiátory za nové (hliníkové z Polska - kvalita neznám, byl to dárek), exp. nádoba otevřená. Jelikož radiátory mají 1/2" připojení, museli jsme z větších průměru vše redukovat -použití měděných trubek. Problém je v tom, že se nám všechny radiátory neustále zavzdušňují. Doplnili jsem i čerpadlo do systému, nepomáhá. Problém je v tom, že čím větší teplota, tím se více zavzdušňují - někdy i 2x za den, někdy co 2 dni apod. Do jednoho jsem dal samoodvzd. ventil, je to lepší, ale po třech dnech už nestíhal. Někdo radí, že při nalití nové vody vzniká v trubkách nějaký plyn, který právě tohle způsobuje - prý po roce bude vše OK. Prosím poradte, pokud víte. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.14 17:37
avatar

Čerpadlo v systému samozřejmě odvzdušnění nepomůže, to jste si mohl zcela ušetřit peníze (pokud to fungovalo na samotíž).

Ano, čím větší teplota tím více se tělesa a soustava zavzdušňuje...

Ono je to tím že se opravdu z vody uvolňuje "nějaký plyn" (H2O), že vím jaký plyn to je? A že při větší teplotě více, jistě, copak Vám dělá voda v hrnu na sporáku, když se začne vařit?

Opravdu se to časem bude zlepšovat...ale také souhlasím, že to klidně může trvat i rok. Pak by se to podstatně mělo zlepšit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 18:07

Sice se opravdu no naplnění novou vodou systém trochu zavzdušňuje, ale většinou stačí odvzdušnit po naplnění, podruhé odvzdušnit po pár hodinách topení a pak třeba až za tři dny. Ale tak často jako vy je divné. Nemůže to být tak, že to někde kape a vduch se do oběhu dostane expanzkou? Ppokud máte u kotle tlakoměr, pokles tlaku? Také je možné, že někde máte vzduchovou kapsu, kterou se vám nepodařilo odvzdušnit a voda ji postupně přemisuje a pohlcuje. Jak máte řešeno dopouštení vody? Zažil jsem třeba, že bylo provedeno hadicí, která se vždy při doplňování nasazovala, takže při doplňování vody to pak do oběhu napřed naprdělo vzduch z té hadice.

doplněno 25.01.14 18:46:

On to asi nebyl moc šastný nápad měnit kvalitní staré radiátory, které umožňují samotíž za nové s omezeným průtokem, dyž stejně rozvody jsou staré.. Nebublá vám kotel, nepřetápí se? Hlavně při tom počátečním provozu na samotíž se to klidně mohlo stávat. Pokud už přímo neteče, tak vám při varu může přetíkat voda z expanzky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honzak111*
Datum: 25.01.14 19:37

kotel v pohodě, nepřetápí se, prostě se to jen zavzdušní. odvzdušníme a jede to. Když se topí třeba na 70 st., tak se to za pár hodin zase trochu zavzdušní. dělá to už 3 měsíce a vody v expance je furt stejně.

Staré radiátory by ly sice staré deskové, obrovský objem vody, ale fungovaly dobře. Pozdě uvažovat o minulosti.

Datum: 25.01.14 18:15

bude to tou vzduchovou kapsou chce to trpělivost.Doplnit expansku,radiátory otevřít naplno pustit odvzdušňováky a čekat

Máte ty radiátory v rovině?Lépe trochu do kopce směrem k odvz. ventilu

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honzak111*
Datum: 25.01.14 19:32

děkuji, expanska je naplněná, je otevřená, to je v poho. radiátory jsou jak mají, je to prostě záhada.

Od: hujer123*
Datum: 26.01.14 08:42

Napouštěl jste někdy starý systém novou vodou? Pokud ano, také se to takto zavzdušňovalo?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.01.14 09:03
Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzak111*
Datum: 26.01.14 20:38

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.