Přepis dekretu obecního bytu na syna

Od: Datum: 24.01.14 14:05 odpovědí: 3 změna: 24.01.14 14:23

Dobrý den, chtěla bych se odstěhovat s manželem do rodinného domu. Mám obecní byt, ve kterém bydlíme společně se synem již 20 let. Syn je již dospělý a chtěl by zůstat v bytě, ale slyšela jsem, že když se odstěhuji já, stratí nárok na byt i syn. Dekret na něj obec nepřepíše. Je nějaká možnost, jak toto řešit? Není přece povinností, aby syn bydlel se mnou a proč by se musel z bytu vastěhovat, když v něm bydlí 20 let?

Děkuji za odpoveď

Staáňa


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.14 14:17

Problém je v tom, že nemáte "dekret na byt". Ty byly po filcáku jednostranně zrušeny a nahraženy nájemními smlouvami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 14:18
avatar

Jakmile majitel OB zjistí, že vlastníte nemovitost určenou k trvalému bydlení, může vám byt i odebrat. Po smrti majitele dekretu u OB tam druhý partner může dožít ale zletilé děti už dostanou dekret jen na 2 roky a pak by se měly vystěhovat. To, že si babička nahlásí vnuka a on pak byt dostane už neplatí. Jestli se to nějak obchází?, ano, v našem státě kde pučí korupce, lze obejít úplně všechno.Ale žádný právní nárok syn nemá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 14:23
avatar

Doporučuji využít § 2270 obč. zák., ve kterém se praví: (1) Uzavře-li nájemní smlouvu s pronajímatelem více osob, stanou se společnými nájemci bytu; společným nájemcem bytu se stane i osoba, která se souhlasem stran přistoupí ke smlouvě.

Požádejte příslušný bytový odbor, aby rozšířil nájemní smlouvu i na vašeho syna. Poté se můžete odstěhovat, nájemcem bytu pak bude syn. Kdybyste se odstěhovali před tímto úkonem, váš syn by užíval byt bez právního důvodu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.