Komín z asfaltu

Od: Datum: 24.01.14 04:32 odpovědí: 3 změna: 24.01.14 12:18

Dobrý den,

mám nový komín pro malá kamínka a občasné zatopení dřevem a teprve teď po jeho postavení mi začala vrtat hlavou jedna věc technologie co mi to postavili je totiž taková : šamotová vložka 160mm ekokomín, řezaná vata cca 15mm, ta je obalena asfaltovým papírem, pak je tam betonová tvárnice a je omítnutý lepidlem a perlinkou co na to říkáte?

Sám mám pochyby o svém zdravém rozumu, že jsem dopustil, abych měl v komíně térák.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.14 09:46
avatar
Asfaltový pás tam bude kvůli kondenzátu. Aby vám to neprosakovalo skrz komín do omítek a nedělalo mapy na zdi. Do komína vám těžko půjde tak horký proud spalin aby to rozžhavilo šamotovou vložku doruda. Pokud ano tak máte systém blbě nastavený a mrháte teplem a svýma penězma.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 24.01.14 10:45

Z hlediska požární bezpečnosti by se nemělo stát nic, protože asf.papír je mezi nehořlavými vrstvami, snad jen v místě sopouchu, (pokud i tam je papír) kde je teplota vyšší a papír by se mohl zahřívat a látky z něj uvolňovat do interiéru, by bylo dobré papír vybrat,(aspoň kam se dostanete z kraje interiéru, pokud to lze) v každém případě bych kolem sopouchu komín těsně uzavřel,(směrem tedy do interiéru) např. zaomítal. ( např.vrstva malty z kraje sopouchu směrem do interiéru,není ale zase dobré vzhledem k dilataci šamotu zazdít vložku po celé délce sopouchu, nebo jinak vhodně utěsnit).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 12:18

Dobrý den, tak pochybujte dál. Je to normální, dobře udělaný komín.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.