Co s kalem v jímce?

Od: Datum: 23.01.14 11:59 odpovědí: 6 změna: 24.01.14 10:11

Dobrý den, máme jímku s přepadem do trativodu. Necháváme občas vyvážet, ale vždy vytáhnout jen vodu bez kalu. Manželovi se zdá, že tam máme kalu už dost a prý byl vidět kal po odčerpání vody i v trativodu. Kolik kalu obecně jímka / trativod snese? Co s ním lze případně dělat svépomocí - nasypat nějakou chemii, co kal rozpustí / rozředí (dáváme jednou týdne WC aktivátor septiků)? Manžel poptal odvoz kalu, ale přišla nám nějaká děsivá kalkulace, kdy by to vyšlo na tisíce korun, což se mi moc nezdá a ani se mi nechce dávat. Nevím taky, zda a kdy je toto nutné řešit, oba s manželem jsme v tomto laici a v domě s jímkou bydlíme něco přes rok, tak nevím, zda to zbytečně nehrotíme. Děkuji za jakékoliv postřehy a rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.14 12:07
avatar

Nevím jak vyvážíte žumpu, ale mně zamíchá s odpadem, rozředí a vše vycucne..

Kal klidně ucpe trativod...

odvoz kalů bude určitě nákladné, páč to budou mít jako nebezpečný odpad.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fil
Datum: 23.01.14 13:06

problém je v tom, že trativod ona společnost nevyváží, prý mu to ucpává cisternu, kal je těžký a trubky se ucpou. Zdá se mi, že se trativod rychle plní a je zespoda ucpaný. Ručně to rozmýchat nelze, je příliš hluboké dno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.14 12:19

Tak to vždy trochu zamíchejte. U nás nasály do cisterny půlku žumpy, a vypustily zpět, tím došlo k rozmíchání a pak vysáli i kal. Nevysaje se všechen najednou, ale když to takto děláte pravidelně, je to bez starostí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 24.01.14 10:11
avatar

Souhlasim.nasla jste si firmu co si nechce zamazat fekal, , ale tim ze vam vycucne jen vodu si zadelavatd na velky problem.to byste se nedoplatili.takze opravdu vysat vodu.pod tlakdm ji pusti zpatky a promichaji a cast kalu se odstrani.pravidelnost pak problem vyresi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 23.01.14 13:25

Vyhněte se zlodějům, a vyhledejte nějakou farmu, která má fekální vůz. Ta Vám provede bez dělání vědy propláchnutí septiku a odveze to všechno do Čovky. Konkurence je zlatá věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.14 17:24

Ahoj. Bych drobně doplnil. Zjistěte si, pro vlastní informaci, kolik kubíků vody spotřebujete-vypustíte do vašeho odpadu. Pokud ji máte vlastní, je relativně zadarmo, tak vězte, že její cena je asi 93 Kč za kubík. Polovina, asi ta větší část, je stočné. Neškudlete tak na odvozu nějakých usazenin na dně vaší jímky. Největší část odpadní vody mizí v tom trativodu. Tak že, to máte s parádní úsporou. Jímka a trativod jsou dvě rozdílné věci. V trativodu by měla být jen přepadová voda.Vodoměr stojí v železářství asi 500 Kč a když si ho necháte vložit na vstupu do domu, budete mit o spotřebě slušný přehled. Dříve se počítalo s potřebou asi 150 litrů na osobu a den. Dnes je to už prý míň. Asi polovička. Takže, u vás to může být 150 l.x 30 , asi 4.5 m3 vody. Krát 50Kč za stočený kubík asi 225 Kč za průměrný měsíc. Ročně asi 2700 Kč. Hovnocuc-fekální auto může přijít na 1200-3500 Kč za akci. A vaše jímka je asi spíš žumpa, že? Tak si to dobře přeberte, co máte vlastně doma za systém.

A ten trativod by neměl končit někde pod zemí, kde nefunguje rozpad koliformních bakterií. Mohly by potom kazit podzemní vodu dost daleko u nějakýh vzdálených sousedů. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.