Musí se parapet odizolovat?

Od: Datum: 23.01.14 10:56 odpovědí: 12 změna: 23.01.14 20:09

Dobrý den, řeším aktuálně parapety v RD. Mezi cihlou a spodní hranou rámu okna je cca 4,5cm. Takže potřebuji asi ty 2cm udělat betonový podklad a na to pak položit parapet (pokud jsem postup správně pochopil)

a zajímá mě, zda na tu vyzdívku má přijít ještě nějaká parozábrana proti kondenzaci vody nebo se parapet lepí přímo na beton. Díky za odpověď. Vašek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.14 11:16

Neznám Váší stavbu, ale udělat si takový tepelný most je na pováženou. Pod parapet se dává izolant, podle orientace na slunce a barva parapetu se dává polyš či vata. Osobně jsem pro polyš a světlý parapet.

Parapet se lepí vždy bez parozábrany.

podobně dle Vaší stavby:

doplněno 23.01.14 11:20:

samuraji, vy jste to zkoušel?

...a na to parapet, vždyť to přece nemůže držet...
zkuste to a uvidíte, jak to drží..

doplněno 23.01.14 11:24:

...nevyplní ty 2cm montážní pěna? ...

vyplní, ale velice pracné uržet rovina a spád..snažší je dát polyš a pěnu..naráz.

na sucho se vše napasuje, zkontroluje. Pěna se nanese na cihly, položí polyš, poté pěna, parapet, urovnat, popřípadě zatížit a hotovo..

doplněno 23.01.14 12:04:

mám na rozích ty kovové lišty a tudíž nemůžu parapet zaseknout do boku
nepochopil jsem, máte foto?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.01.14 11:18

Aha, takže se spodek vůbec nezdí? No ale když tam na cihly přilepím polystyren a na to parapet, vždyť to přece nemůže dřžet.

Od: bgmaniac*
Datum: 23.01.14 11:20

nevyplní ty 2cm montážní pěna? Izolace i upevnění v jednom, pokud to uděláte dobře.

Datum: 23.01.14 11:37

Pokud to tedy jse takhle jen s tím polyšem, tak by to byla paráda, páč zdít všechna okna se mi nechce. Ještě se zeptám na jednu věc, mám na rozích ty kovové lišty a tudíž nemůžu parapet zaseknout do boku, je možné tu lištičku dole uříznout nebo to mám radši nechat tak jak to je a parapet holt nezasekávat do boků? Díky moc všem za odpovědi.

Datum: 23.01.14 12:04

mám na rozích ty kovové lišty a tudíž nemůžu parapet zaseknout do boku
máte foto?

Datum: 23.01.14 12:05

Kdyžtak foto pošlu až přijedu z práce domů

Datum: 23.01.14 18:10

Sice tam žádné "lišty" nevidím,ale běžně používáme na okna (do špalet) "půlky či tříčtvrtky", které mají ve dvou třetinách vybrání do kterého lepíme pás polystyrenu (extrudovaný ) cca 10cm o tl.2 cm na výšku špalety,totéž pod okno,(rám) a zbytek vypění (po klíncích.Parapet "betonujeme" (zevnitř ) ještě zateplenou maltou!

Datum: 23.01.14 18:38

opravdu tuto fotku jste chtěl ukázat?

doplněno 23.01.14 19:46:

schválně, zdali jsem Vás pochopil.

Vy chcete zasekávat parapet do boků? Proč? Šířka parapetu bude i 2-4mm menší, nežli šířka od zdi ke zdi, tuto spáru vyplníte akrylovým tmelem.

pochopil jsem?

doplněno 23.01.14 20:06:

samuraji, překřtím Vás na nevěřícího Tomáše. :), :)

doporučuji si udělat model parapetu, slepit a odzkoušet pevnost. Vůbec nevím, co zasekáním zpevníte...

Chápu Vaše obavy, ale když uděláte co radím, parapet neutrhnete..

Datum: 23.01.14 19:02

Tak ještě jedna fotka kde to je l=pe vidět a hlavně už je to po omítkách

http://samurraj.rajce.idnes.cz/nastenka#1.jpg

Datum: 23.01.14 19:59

Ano pocjopil jste to dobře. To zaseknutí do boku jsem myslel kvůli tomu, aby parapet pořádně držel. Mám dvě malé děti a víte jak je to s dětma. Všude vlezou na všechno se budou sápat, tak jsem myslel pro jistotu. Samozřejmě, že se nebráním jiným variantám.

Datum: 23.01.14 20:09

Dobře, dám tedy na vaši radu a pokusím se to udělat jak říkáte. Snad to bude opravdu OK. Díky za čas a odpovědi. Nevěřící Tomáš hezký večer

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.