Strojek na těstoviny

Od: Datum: 03.02.14 20:26 odpovědí: 11 změna: 06.02.14 20:55

Dobrý večer přátelé. Máte někdo doma strojek na těstoviny? A jak jste spokojeni? Používáte ho?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.14 20:43

Pokud myslíte ten na kličku, který dělá široké či polévkové nudle, tak ten máme a je na válení i krájení vynikající. Důležité je udělat si skvělé těsto. My děláme takto: 2dc polohrubé a hrubé mouky půl na půl, jedno vejce a jedna lžíce olivového oleje. Prohněteme v mixeru, vznikne koule, tu dáme do mikrotenového sáčku a necháme odpočívat. Těst postupně vyrobíme deset a pak od prvního vyvalujeme a sušíme na sítu. Nudle jsou vynikající a nerozvářejí se! Je to práce na dvě tři hodiny, ale stojí za to! Dobrou chuť!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.02.14 19:31

Myslím ten na kličku, ale ceny se různí. Právě že jsem viděla asi v Lidlu, v jejich letáku strojek asi za 4 stovky. Tak mne to trochu zlákalo. jenom si nejsem jista kvalitou. No co bych ale zase za řtyři stovky chtěla za zázraky. Chci si to rozmyslet a raději investovat do nějakého lepšího. Proto se ptám na zkušenosti. díky.

Datum: 03.02.14 20:52

Ahoj Suzy, strojek mám, ale neválím na něm těstoviny, ale fimo Jinak za sebe doporučuji značku Imperia (italské strojky). Je opravdu kvalitní a cenově přijatelný.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.02.14 19:33

Coci, koukala jsem se, ale jsou přes tisícovku. A já bych chtěla opravdu vyrábět ty těstoviny. Nevím co je fimo, to je nějaká tenká buchta? A proč na něm neděláš ty těstoviny?

Od: xixi*
Datum: 03.02.14 21:30

Máme strojek Banquet Culinaria, a jsme moc spokojení. Děláme na něm těstoviny hlavně pro dceru (bezlepkové) a někdy i normální naše.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.02.14 23:05

Mám ho také. Spokojenost až na to, že mi válce na tenké nudle někdy špatně "berou" těsto. Prostě válce po plátu těsta kloužou a neřežou. Je to celý nachromovaný úplně do hladka, asi to budu muset něčím zdrsnit. Ale jinak funguje jak má.
Díval jsem se dovnitř, kluzná pouzdra pro vedení válců jsou z plastu, tak uvidíme jak dlouho to vydrží.

Datum: 06.02.14 19:27

xixi, tak jsem se dívala, ale je tam napsáno, že se nikdy nesmí mýt ve vodě. Asi by zrezivěl. Pouhé otírání vlhkým hadříkem stačí? Jinak díky.

Od: xixi*
Datum: 06.02.14 20:55

jojo stačí otřít, ono tam nikde nic nezůstává, jen mouka

Od: uska®
Datum: 03.02.14 22:23

Mám taky, ale někdy se mi povede těsto, které se špatně krájí. 100% jej využiji na cukroví. Neválím třeba linecké, přejedu strojkem a vykrajuji.

doplněno 07.02.14 10:09:

Strojek mám minimálně 10 let, je to Strojek na nudle ANY WEARS, ale jak koukám, tak již na trhu není. Něco podobného http://www.nadobi-do-kuchyne.…mlynky/strojek-na-nudle-orion Jen nekupovat s plastovými nádstavci, mám celokovový.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.02.14 19:27

usko a jakou značku máš?

Datum: 06.02.14 19:12

Jéžiš, promiňte, já kvůli těm svým problémům s dokumenty a teď zase s tiskárnou, úplně na tuto odpočinkovou otázku zapoměla. Jste moc hodní. Ale musím si Vaše rady pročíst v klidu. A kouknout na ty přístroje co doporučujete. Já to chtěla koupit kvůli synovi, ale děsně mne nas..al, protože mi včera asi rozvrtal nastavení. nebo jsem to kvůli němu rozvrtala pak já. Nevím, ale mám pocit, že mi praskne žilka v mozku...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.