Hliníkové rozvody

Od: Datum: 22.01.14 20:15 odpovědí: 7 změna: 23.01.14 16:10
avatar

Opravdu jdou vyměnit hliníkové dráty tak jednoduše, jak to bylo vidět v seriálu Ulice? Vytáhnout je a protáhnout stejnou trubkou měděné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.14 20:17
avatar

Pokud jsi dítě štěstěny a mám to v trubkách tak v podstatě ano.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 22.01.14 20:19
avatar

Na seriál nekoukám, ale v některých stavbách to možné je a je to nejjednodušší. Podmínkou je, aby oba konce trubky končily v krabici a trubka byla neporušená, což po některých stavebních úpravách už splněno není. Samzořejmě ale nemůžeme měnit rozmístění zásuvek, což je při rekonstrukcích elektřiny občas žádoucí...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.01.14 21:39

Ahoj.Jo, neporušenost trubek se hodí. Jak je někteří zedníci dokážou ve zdech zalomit, to je až neuvěřitelné.Vůbec si některá řemesla dokážou navzájem parádně škodit. Jenom nevím, proč by při rekonstrukci el. nešlo měnit rozmístění zásuvek.Není lepší okamžik na změny, než moment rekonstrukce. Jak se dá kopnout do zdi, tak je to hotová věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.14 16:02
avatar

"...nevím, proč by při rekonstrukci el. nešlo měnit rozmístění zásuvek..."
To jste Hopa špatně pochopil. Rozmístění zásuvek při rekonstrukci samozřejmě měnit lze, ovšem ne v případě, že budete tahat nové dráty stávajícími trubkami :D .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 21:42

Jak už píší kolegové - podmínkou je mít elektroinstalaci v trubkách. U bytových domů toto najdete hlavně u starší zástavby, řekněmě tak do konce 50. let., později spíš už jen vyjímečně. V panelácích na to můžete rovnou zapomenout, tam lze nově protáhnout jen kabely ke světlům. A i když je elektroinstalace v trubkách, ne vždy se to obejde bez sekání. Už při montáži nebo následkem pozdějších úprav v bytech, se stávalo, že jsou trubky často poškozené a nelze už jimi protahovat nové vodiče.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zabu
Datum: 23.01.14 09:34

Při rekonstrukci baráku, jsme tahali starými trubkami, nové přívody ke světlům ve stropě. Opatrně odsekat původní odbočnou papírovou krabičku na zdi pod stropem. Místo ní nasadit na starou trubku do stropu KU68, zasádrovat, protáhnout drátyCY1,5, a je hotovo. Důvod byly hlavně rákosové stropy, do kterých se nikomu nechtělo "dloubat". Ušetřilo to dost práce. Ale zásuvky šly všechny ven. Jak tu někdo psal výše: Nové je nové.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.14 16:10
avatar

Před mnoha lety jsme dělaly rekonstrukci rozvodů ve starém, vystěhovaném cihlovém domě (ze 120 V na 220 V). První 2 byty jsme protahovali nové dráty stávajícími trubkami. Někde to šlo, někde ne. Práce pro sebevrahy (a to se tenkrát tahaly jen 2 dráty). Zbývajících 24 bytů jsme vysekaly a natáhli kabely. Trubkami jsme tahali jen přívody k lustrům (sekat rákosový strop není sranda). Staré vedení jsme nechali ve zdi. Bylo to rychlejší, jednoduší a nakonec i levnější.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.