Rozvody do ložnice

Od: Datum: 22.01.14 20:10 odpovědí: 7 změna: 24.01.14 22:48

Ahoj, mám dotaz, do ložnice přivedu do podomítkové krabice kabel z jističů, tady dám vagosvorky z těch to půjde

1) dvojzásuvka, z té do druhé dvojzásuvky a z té do třetí dvojzásuvky (první dvě jsou k posteli 2x lampička + 2x nabíječka na mobil, foťák, baterky, popř. 1x notebook, zbylé dvě kosmetický stolek, takže asi fén, kulma,žehlička na vlasy, eventuelně vysavač)

2) dvojzásuvka (v podstatě na cokoliv, vysavač, lampa, nebo já nevim co by mne ještě napadlo co by se dalo dát do ložnice)

rozvod bude Cu 3x2,5, jde mi jen o to, jestli to může být takto propojeno ze zásuvky do zásuvky, když v podstatě největší příkon bude mít ten vysavač a to jednou za x dní...

zásuvky budu dávat klasické Tango od ABB

jak to potom zapojit už vím, navíc to po mě bude potom kontrolovat elektrikář


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 22.01.14 20:12
avatar

Ano, může, v tomto zapojení nevidím problém.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ertl
Datum: 22.01.14 20:14
To je uplne v pohode. Teoreticky i prakticky se daji vynechat waga v krabici a propojovat v zasuvkach,
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 20:30
avatar

Je to správně - v praxi běžně použivaná metoda

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elektrika
Datum: 22.01.14 20:52

ok, díky, zítra to zajdu koupit, ať můžu začít pak nahazovat omítku, chtěl jsem se ujistit, elektriku jsem se učil, ale prakticky jsem to skoro nedělal, navíc už si nic nepamatuju, mám štěstí, že příbuzný se tím živý, takže mi to pak projistotu zkontroluje, ještě protáhnout zvlášť kabel do koupelny, jističe a chrániče mi už pak nadiktuje on, jaké koupit a pak to spolu zapojíme :) díky všem

Datum: 22.01.14 21:52

Ahoj. Jak tu píšou kolegové /nejsem elektrikář), to jde. Jen bych dodal. Já jsem tyhle věci řešil jednotlivýma měděnýma drátama do krků. Pro to, že když v budoucnu dojde k nějakému problému, nebo změně, natáhne se krkem další nebo nový drát. Taky doporučuji nadělat zásuvky na každou stranu v rozích. Když se rozestaví nábytek, tak pořád bude nějaká koukat a bude po ruce. Omezí to používání nešikovných prodlužovaček. Na jednom jističi může být až 10 dvouzásuvek. Nejnáročnější na příkon je asi ten vysavač, to ostatní jsou drtky. Tak by to mělo fungovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 21:54

Jasně, může to tak být, normálně se to tak dělá.

Jen jedna negativní poznámka - osobně nerad používám wago svorky na zásuvkové obvody, protože mi kdysi jedna zahořela (měla nominální proud 16A a teklo jí cca 8A). Sice dodnes věřím, že šlo o vadný kus, ale nejistoty už jsem se nezbavil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlada*
Datum: 24.01.14 22:48

Zdravím.

Klidně bych použil CYKY nebo CYKYLO 3 x 1,5. Norma to pod omítkou povoluje a ušetříte peníze. Ale už jsem asi odpověděl pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.