Čistění pánve od připáleného tuku

Od: Datum: 22.01.14 16:48 odpovědí: 8 změna: 23.01.14 11:24

Prosím, poradí mně někdo, jak očistit vnější dno smažící pánve (spodek pánve ,který je ve styku a plynovým plamenem) od připáleného tuku. Pánev byla drahá a není rentabilní ji vyhodit a koupit novou.Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.14 16:55
avatar

A proč nějak násilně čistit tohle čase udělá každá používaná pánev na plynu ale na její funkci to naprosto nemá vliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 16:55
avatar

Já se k vám, vlastně k vaší otázce také připojím. Mám tentýž problém. Velmi kvalitní pánev jsem do kredence dávala naprosto čistou, ze všech stran a časem zvenkovní strany je ošklivá. Nejde to umýt, ani spešl pískem. Ani ničím. *plac*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.01.14 16:56
avatar

Nevím v čem vidíte problém. Možná jsem to špatně pochopil. Já to prostě odrhnu drátěnkou /z drátů, ne z plastu/ a odmastím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 22.01.14 16:56
avatar

Stará dobrá soda a ocet,vyčistí spolehlivě a ekologicky ;) http://www.pokladyprirody.cz/…i-ucinky-pro-kazdodenni-zivot

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.01.14 18:07
avatar

Nerezovou pánev bych zahřál a pak na ni nastříkal pěnu na čištění pečící trouby, nechat působit a odrhnout kovovými drátky. Případně zopakovat. Nepoužívat na hliníkové pánve !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 22:53
avatar

Taky se mi to stalo. A drhla jsem tou drátěnkou a všelijakými odmašťovači. Jenomže tím odrhnete i tu venkovní politůru a pak je konec. Špiní se čím dál tím víc. Snad se Vám to podaří nějak odrhnout, ale já to od té doby dělám tak, že ji raději pořádně umeji po každém použití. Ale je fakt, že už plyn nepoužívám, tak to může být i tím.

doplněno 22.01.14 23:01:

Teď jsem si všimla, že Vy máte zašpiněné pouze dno pánve, tak tam žádná politůra není. Tudíž se omlouvám. Ale můžete to zkusit tou drátěnkou a obyčejným zahradním pískem smíchaným třeba s Jarem. Zkusila bych z toho udělat takovou kašičku a tím drhnout a drhnout. Já tím obyčejným pískem čistím plastové lahve na vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 23:15

Vykašli se na nějaké drhnutí. Můžeš pánev do něčoho postavit, aby dno bylo ve vodě? Pak tam hoď jednu tabletu do myčky a dej chvilku povařit. Nech cca 1hodinu odmočit a pak tu špínu jenom setřeš houbičkou.

Tohle výborně působí i na hrnce, když se v nich něco fakt kvalitně připeče.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.01.14 11:24
avatar

Já mám taky takovou jemnou kovovou drátěnku,něčím napuštěnou(z německa).Musí se to tedy po každém smažení rovnou čistit i zespoda a když mám trpělivost a zrovna se mi chce,tak vypadá pánev jako novátaky tam vždy kápnu trochu realu písku.A pomáhá to.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.