Malba stěn podle pásky

Od: Datum: 22.01.14 11:10 odpovědí: 10 změna: 23.01.14 08:23

Mám dvě stěny v úhlu 90st. (roh) a na každé je jiná barva. Na jedné světlá a na druhé docela tmavá takže přechod mezi stěnama je dost kontrastní a je vidět každá nedokonalost. Použil jsem na maskování malířskou pásku. Nejdříve nějakou obyčejnou a pak TESA. Ale u obou nemohl dosáhnout ostré linky. Vždy se pod pásku dostane trochu barvy. Je na to nějaký fígl, nebo je nutná následná korektura malým štětečkem. Pokud ano jak dosáhnout rovné linky? Podle nějakého "pravítka"?

Děkuji, MG


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.14 13:11

Ahoj

já to řešil tak že jsem si "práskačkou" brnknul linku a pak vždy cca po 50 cm utrhnul klasickou malířskou pásku přilepil k lince a zárohákem směrem od pásky zamaloval a pak hned pásku strhnul aby se mi druhá malba na ní nepřilepila a pokračoval dalším cca 50cm pruhem atd až do konce.

Honza

Ohodnoceno: 1x
 
Od: 111®
Datum: 22.01.14 13:17

u mne když maloval malíř a páskoval,tak si ji nalepil na zem a pak teprve nastěnu. Na dotaz proč,jsemse dozvěděl,že pakmoc nelepí a netrhá malbu. Že měl pravdu jsem poznal hned jak jsem trhal pásku z oblepených dveří. Někde to šloi s lakem, jak to odrbali a nezdrsnili při natíráni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mig01
Datum: 22.01.14 14:40

To by asi šlo použít kdyby to nebyl roh. Tam nemám jak táhnout štětcem od pásky, jedině podélně s ní.

Jinak nemám problém, že by páska trhala malbu, jde mi o tom, že se malba naopak dostává pod pásku.

Stříkání by asi šlo, ale Dulux je dost hustej a ředit ho nedoporučují.

Od: mig01
Datum: 22.01.14 14:47

Mě napádá jedno řešení. Vzít nějaké pravítko (třeba kus UD profilu) a hodně malý štěteček. Pravítko položit na malbu, kterou budu štetečkem opravovat a prostě to podle pravítka projet. Při vhodné technice (málo barvy na štetec) by to snad mohlo jít. Ihned pravítko sundám a pokud se to trochu rozmázne tak to nevadí, protože to bude rozmazaný na stěně (barvě), s kterou budu tu linku dělat. Nic jiného mě nenapadá (než to vzít tím štetečkem ručně, ale tam netrefím rovnou čáru). Budu si to muset vyzkoušet v místnosti, která ještě není vymalovaná.

Datum: 22.01.14 13:15
avatar

Já bych ten roh zkusi udělat stříkáním třeba rozprašovačem a pásku sundal, až to úplně uschne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 22.01.14 14:48

Páska je uplně na houby, asi to budete muset přesněji menším štětcem..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 15:10
avatar

V rozích většinou nebývá stěna úplně rovná, proto pod tu pásku barva zatéká. Zvažte možnost přetáhnout světlejší barvu třeba o 3 cm na tu tmavší stěnu. Tam páska přilne dobře a ty 3 cm využijete pro malování štětcem přes pásku směrem k rohu, jak radí @honzarce1. Opticky to skoro nepoznáte a bude to rovné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: julek
Datum: 22.01.14 15:29

Já řešil totéž, ale jen mezi bílou stěnou a barevnou (ne dvěma barevnýma). Situaci jsem vyřešil tak, že jsem vzal akrylátový tmel v tubě na opravu SDK, nalepil pásku tak jsem chtěl mít rovinu, trošku víc přes tu barevnou a hranu přejel slabou vrstvou tmelu prstem. Pásku jsem hned sundal a je to luxusní hnana/přechod.

Nesmí se toho dát moc, pač by to pak bylo vidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidwagner
Datum: 23.01.14 08:09

Dobrý den. Navrhuji použít fialovou pásku značky Storch od společnosti Ciret. Vyrábí se v šíři 30 a 38mm v návinu 50m (obj.č. 96093022 a 96093822). Jde o penetrovanou pásku o tloušťce 0,1mm, která se po natření nezvlní. Navíc má nižší lepivost a akrylátové lepidlo, takže je šetrná k podkladu. Ke stržení podkladu by nemělo dojít. Vyjímkou jsou žel nesoudržné (staré) a hlinkové podklady, kde může nekvalitní podklad strhnout jakákoliv páska. Po nalepení pásky doporučuji nejdříve přetřít pásku prvním odstínem tak, aby první barva zaplnila mikrotrhlinky/mikrospáry pod páskou. Po zaschnutí pak aplikovat druhý odstín. Fialovou pásku značky Storch běžně koupíte (nebo objednáte) v prodejnách barev-laků a stavebnin, kde vedou další značky od společnosti Ciret: Color Expert, Kana, Masq a Prep.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidwagner
Datum: 23.01.14 08:23

Ještě jednu vychytávku: jak udělat ze široké pásky úzkou: http://www.centrummaliru.cz/i…yrobit-uzkou-maskovaci-pasku/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.