Izolace vnější cihlové stěny žumpy

Od: Datum: 22.01.14 00:07 odpovědí: 6 změna: 22.01.14 18:37

Dobrý den,
prosím o radu, jak zaizolovat žumpu z vnější strany, kde je cihlové zdivo. Má představa je srovnat zdivo lepidlem do perlinky, natřít asfaltovou penetrací a navařit asfatlový pás, na něj nopovku, geotextilii a kolem pak štěrk odspodu a navrch zeminu. Zevnitř nemám možnost žumpu izolovat.
1) Vydrží obyčejné lepidlo na obklady v perlince, když žumpa místy prosakuje?(tlaková voda)
2) Jaký druh lepidla použít? popř. co použít místo lepidla pod asfaltové pásy jako vyrovnávací vrstvu odolávající tlakové vodě?
3)Jaký typ asf. pásů použít?

Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.14 08:10
avatar

Jibru, vůbec nevím jak vypadá Váš povrch. Jen si představuji, jak to asi vypadá...

Já bych zvolil jinou metodu.

1) pečlivě očistit povrch cihel, třeba i flexou s kartáčem.

2) ofoukat či omést

3) petentrace

4) lepenka se skelným vláknem Sklobit G200

5) zakrýt proti poškození třeba nopovkou.

Proč ne lepidlo a perlinka? Páč je tam více vrstev na sobě, kde nemusí dojít k dobé přilnavosti. Zbytečná pracnost a cena. Tlak vody bude zevnitř. Příklad když svaříte z lepenky válec, navléknete ho na válec, odkud bude pusobit tlak vody:

doplněno 22.01.14 17:25:

udělejte několik fotek...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jibru*
Datum: 22.01.14 18:18

Posílám foto na obrázku, jinak jde mi hlavně o to, čím vyplnit spáry a udělat tak hladký jednolitý povrch pro lepenku, tak aby když ji navařím, nebyly pod ní ty spáry. Připomínám, že se jedná o vnější stěnu sousedova žumpy, domluva s ním nejde žádná, děkuji.

Datum: 22.01.14 18:20
avatar

OK, nevidím jediný důvod, proč dávat lepidlo a rovnat to do hladka.

nejdříve začněte tím, že co nedrží musí dolů a pak vše řádně očistit flexou s ocelovým kotoučem. Pak lepší fotka a najdeme řešení..

doplněno 22.01.14 18:45:

opět opakuji..

nejdříve začněte tím, že co nedrží musí dolů a pak vše řádně očistit flexou s ocelovým kotoučem. Pak lepší fotka a najdeme řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jibru*
Datum: 22.01.14 18:37

jenže takto proteče voda dolů spárami, a to nechci, o kousek dál mám sice čerpací jímku hluboko 180 cm, ze které musím přefiltrovanou fekální vodu čerpat přes okno koupelny do mého odpadu každý den. Proto chci žumpu izolovat proti tlakové vodě tak, abych nemusel již čerpat a lézt do 55cm široké mezery, kde jsem jsem výkop vykopal. Stačí když voda o kousek stoupne a je to vidět zevnitř domu na navlhlých základech. Se sousedem není domluva, to má žumpu po předchozím majiteli načerno, 0,55 m od mé obytné části a nebyl za roky schopnej odčerpat zbytek kalu a naházet alespoň vápno.

Od: host*
Datum: 22.01.14 08:32

z vnější strany? Při stavbě žumpy se ve stavební jámě udělá betonové dno a co nejblíže ke stěnám výkopu se postaví cihelná přizdívka, tedy cihlová zeď, na kterou se pak nalepí izolace zevnitř (a samozřejmě se spojí i s izolací dna, aby vznikla nepropustná vana). Takže se k vnější straně cihelného zdiva ve výkopu těžko může. Nebo jestli si zaplatíte bagristu a odvoz tolika zeminy, aby vám udělal jámu větší, abyste mohl k cihelné zdi zvenku...?

Izolaci tak jak radil milan.cukrar.

Do téhle vyizolované jámy se pak dá armatura, bednění a zaleje betonem... asi tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jibru*
Datum: 22.01.14 15:38
Dobry den..jedna se o zumpu na sousedove pozemku,kam nemam pristup.pouze k vnejsi cihlove zdi z jedne strany,kterou jsem obkopal,jde mi hlavne o to,cim srovnat spary mezi cihlami do roviny,tak abych v plne mire mohl navarit ipu,dekuji za rady.podotykam,ze zumpaje nepouzivana,ale stahuje se do ni destovka a nasledne trosku prosakuje do mezery mezi domy,jedinou moznost mam z vnejsi strany,zumpa neni ma,dekuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.