Jak nejlepe nastavit vytapeni pres Kotel?

Od: Datum: 21.01.14 23:37 odpovědí: 7 změna: 24.01.14 08:56

Delame pomalu rekonstrukci bytu,tesne pred vanocemi se pokazil plynoví kotel,koupil jsem DAKON DAGAS tato znacka vyhovuje predtim jsme meli starsi nez se vykasil.no jedna se o to ze X let vytapime byt FORMOU ze mame casovac v siti na 220V----rozmezi 24hodin tam si nastavite kdy zapnout a vypnout,meli jsme to protoze jsme meli silene uniky tepla ale mometalne se delaji okna atd...tak premyslim jak to nejlepe nastavit aby byli nejmenci spotreba plynu,vyvod dvou vodice z kotle do obyvaciho pokoje mam momntalne nemam termostat hodlam se ho kupovat,me vyhovuje teplota 18-19 °C

jedna se mi o to zda mam koupit jen termostat do 1000Kc nastavit tam teplotu na 20°C nebo jeste koupit nejake termohlavice.-...ty slouzi k nastaveni jednotlivich radiatoru jak ma jit moc nebo malo tepla do mistnosti?nejake vase navrhy diky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 22.01.14 05:29

Pokud nechcete regulovat teplotu otvíráním oken a zbytečně topit na dvorku, tak investujte do termohlavic. Tím můžete optimalizovat teplotu v jednotlivých místnostech, je nesmysl mt v ložnici na spaní přetopeno nebo naopak v obýváku u televize sedět v kožichu a dvojitých papučích.

Jednoduchý programovatelný termostat jde sehnat levněji, včera jsem kupoval v Bauhausu za necelých 600,- ty dražší se jen složitěji programují Pokud chodíte z bytu a zpět neplánovaně, stačí vlastně jen klasické "rego", kterým po příchodu zapnete na požadovanou teplotu a před odchodem vypnete (ano, trošku přeháním a zjednodušuji). Ale termohlavice určitě zajistí požadovanou teplotní pohdu v různých místnostech a lze díky nim ušetřit, je to rozumná investice. Jen připomínám, že v místnosti s termostatem by měly být radiátory stále naplno otevřené, takže termohlavice jsou zbytečné.

Na závěr si neodpustím poznámku - opravdu ekonomické topení je dobré si nechat "spočítat", a podle toho seřídit jednotlivá topení, a to nejen nastavením termostatu a termohlavic .Když chcete aby Vám auto lépe a déle jezdilo a přitom méně žralo, začnete ho seřizovat sám? ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.01.14 11:49

Ja jako automechanik bych ho urcite seridil sam,dekuji za odpoved jinak co se tyce tech termohlavic snima se da nastavit pouze sila hrevu samotneho radiatoru? to neslouzi k ubytku spotrebu plynu,prominte ze se tak ptam jen se lepe informuji nez zacnu rozhazovat penize,

Datum: 22.01.14 15:09

Doplnil bych, ventily na radiátorech, ruční i termo ovládají ,,sílu ohřevu samotných radiátorů,, , ale samozřejmě, že to potom má vliv i na celkovou spotřebu plynu. Myslím si, že to je dost logické. Ty terma, pracují na rozdíl od ručních ventilů samostatně a zregulují se samy podle dosažené teploty v místnosti.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.01.14 15:00

Ahoj. Zrovna včera měl u sebe v domě soused topenáře plynaře na obhlídku topení, protože plánuje výměnu starého -asi 40 let plynového stacionáru za nástěnný se zásobníkem na TUV. Na téma REGO mu zdělil, že v místnosti s REGEM není vhodné mít na radiátorech termohlavice. Aby se to prý netlouklo navzájem. Tak jsem mu řekl, že já ty terma mám všude a nic se mi netluče a jestli dá na něj, tak ať mu k těm radiátorům dá ty ventilové spodky na které se dají připojit různé hlavice. Ruční i ty terma. Když chcete docílit slušné úrovně úspory za vytápění, nastavte si správné temperování.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.01.14 20:38

jasne jedna se o to kdyz mate obivaci pokoj kde mate Termostat ktery ovlada plynoví kotel se vam vyhreje na 20°C ale ostatni pokoje maji napr 18°C,tak jsem myslel zda tim docilit ze koupim termo lavice a dam je vsude krome Obyvaciho pokoje tim padem se mi nebudou prat mezi sebou.ale zrovna me vrta hlavou kdyz nemam momentalne zadne termolavice tak radiatory jedou jakoby naplno ne?

Datum: 23.01.14 19:58

Zeptam se koli za den mate spotrebu plynu?

doplněno 23.01.14 19:59:

M3?

Datum: 24.01.14 08:56

Problém regulátoru a termostatického ventilu v jedné místnosti tkví v tom, že když na termohlavici nastavím nižší teplotu než požadovanou na regulátoru, tak se potom může velice snadno stát, že v místnosti nebude dosaženo požadované teploty na regulátoru a tím pádem nedostane kotel informaci k omezení výkonu. A kotel pojede na plnej céres.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.