Jak na souseda po dobrém

Od: Datum: 21.01.14 17:31 odpovědí: 16 změna: 24.01.14 17:39

Dobrý den, prosím o radu co dělat, když nám neustále soused brání při odjezdu nebo příjezdu k našemu rodinnému domku. Cesta je obecní a jeho neustálé návštěvy nechají auto uprostřed uice a odejdou. Na naše věčné upozorňování ať auto postaví k plotu a tím pádem již projedeme nám stále dokola opakuje, že před chvílí přijeli a ať zazvoníme a on nám uhne.Několikrát už jsme měli i s oním bezohledným řidičem dost ostrou výměnu názorů a už nás to přestává bavit. Nevím proč sousedy mám informovat o tom, že odjíždím.Nevím jak je donutit, aby auta dávali na stranu a umožnili nám bezproblémový průjezd k domu. Domluva neplatí a nějakým prořezáváním pneumatik to řešit rozhodně nechceme. Děkuji. Marci


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: foo*
Datum: 21.01.14 17:34

Nechat odtáhnout.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.14 18:13
avatar

Souhlasím...odtahovka je zjevně jediné řešení.

Zajistit si na úřade značku se zákazem stání a řešit to pak jen s odtahovkou..

Jak říkala už naše babička...na hrubý pytel...

Hans S.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 17:39
avatar

vyjet a cekat a troubit , a troubit a troubit ... srazka s debilem je to nejhorsi co muze byt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 17:42
avatar

Když po dobrém, tak po dobrém. Chvíli po příjezdu bych zazvonil a nechal si uvolnit cestu. Dal bych mu čas, aby se stihl usadit a zazvonil znovu, že potřebuji zpátky. A opakovat a opakovat. Při každé návštěvě. A nakonec bych třeba nemusel ani vyjíždět. Chtěl jsem odjet, ale rozmyslel jsem si to ... A za chvíli třeba zopakovat, pokud opět zaparkuje bezohledně.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 21.01.14 17:45
avatar

Vzít něakou pořádnou ještěrku a auto jim přehodit přes plot !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 21.01.14 17:50

něco podobného jsem řešil na obecním úřadě, kam jsem byl pozván. sousedův host si postavil na můj pronajatý pozemek od obce, který byl přímo před mým domem a když jsem mu řekl, aby odjel, tak měl kecy a nakonec jsem mu pohrozil. on neudělal nic jednoduššího, než mě udal na OÚ s tím, že jsem byl na něj sprostý, sám soused byl činný v obecní radě. dopadlo to tak, že mi nechtěli prodloužit smlouvu o pronájmu. poté jsem naopak začal parkovat na jeho pozemku a nakonec ho chytil pod krkem, jelikož hrubá síla je nejúčinější. pak tedy zkuste řešit stížností na MÚ, OÚ, nebo tím krkem :-D

doplněno 21.01.14 17:51:

i hrubá síla může být myšlena po dobrém

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 17:59
avatar

A proč to nejde i naopak. Vy si tam stoupněte 1. a uhýbejte jemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 21.01.14 18:03

Když přijedete první, tak zaparkujte uprostřed cesty, tak aby nikdo neprojel.Až na vás přijde soused, tak s úsměvem mu sdělte, že není problém, že na upozornění rád cestu uvolníte. Až sám pozná, že je to nepříjemné, začne parkovat ohleduplně. Alespoň doufám.

doplněno 21.01.14 18:04:

ringo, jste rychlejší, ale je vidět stejné myšlenkové pochody

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 18:06
avatar

Ještě že nemáme stejné i záchody.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: reynok*
Datum: 21.01.14 21:12

taky jsem řešil podbný problém, kdy sousedi využívali prostor před naším domem jako parkoviště... jednoho jsem nejprve nabural vozíkem, když jsem se snažil nacouvat na pozemek...potom jsem zjistil, že silniční zákon říká, že pokud je silnice obousměrná, tak musí být na každé straně silnice volný jízdní pruh v určité šířce... tedy v jednosměrce by mohli využívat k parkování jednu stranu, ale jinak ne... zatlačili jsme na starostu-- ten dal k silnici kameny, aby ty kokoti neničili obecní trávník naproti... potom jim zbyl jen asfalt...taky jsem si dohodl možnost značení vodorovného na asfalt, ale nakonec stačili upozornění za sklo, taky promluva, když jsem je potkal u auta a nakonec přivolání policie, která následně šla k nim domů a řekli jim co a jak..dneska si už většinou každej parkuje u svýho domu, občas někdo zastaví u kraje, ale ne dlouhodbbý parkování...a na zimu jsem tam zařídil značku svislou, zakazující parkování...protože je to zkopce a těsně za křižovatkou..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 21.01.14 22:23

dát k silnici kameny? to také nemá moc daleko ke kokotismu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 21.01.14 22:33

Ale je to jedna z mála věcí, která funguje aby auta nejazdila na trávu ;)

Je dobré natřít je na bílo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: hujer123*
Datum: 22.01.14 00:17

Jo, aby byly v prašanu pěkně vidět. Když se ti nějaký dobrák bude chtít v zimě vyhnout nechá tam půl podlahy, fakt účinné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 22.01.14 10:12
avatar

je to účinné... v zimě ve sněhu jsou zakryté hromadou sněhu, takže není co řešit. Když je někdo hovado a musí rozjezdit trávník či na něm parkovat jen aby nemusel udělat dva kroky navíc, tak jak na něj?

je to levnější než dělat po celé délce obrubníky...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aleksandr
Datum: 24.01.14 16:58

Dobrý den, pročetl jsem si odpovědi a rady. Takřka všechny navrhovaly silové řešení. Nechci tvrdit, že by všechny byly neúčinné, ale účinnost je myslím v tomto případě pouze dočasná. Krom toho to všechno deformuje sousedské vztahy a to je myslím chyba. Doporučoval bych řešit tento spor pomocí mediace. Jedná se o asistované řízené řešení konfliktu pomocí mediátora - prostředníka. Výsledkem je mediační dohoda. Její výhodou je to, že dohoda je dobrovolná a tedy celkem snadno převoditelná do praxe a je trvalejšího charakteru. Troufám si tvrdit, že o tom něco vím a opravdu doporučuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubas*
Datum: 24.01.14 17:39

Blokováním výjezdu na pozemní komunikaci porušuje zákon o provozu na pozemních komunikacích, nesmí zde stát ani zastavit a žádná značka tam být nemusí! Mám zjištěno s jistotou. Nechte průjezd volný, až přijede auto, postavte se se svým vozem hned za něj a to tak, aby nemohl odjet. Nechte ho pořádně vycukat-nereagujte. Jestli na Vás zavolá policii, vylezte před dům po jejím příjezdu a policisty odkažte na příslušný zákon-není problém zjistit přesné znění i číslo-dostane pokutu i vysvětlení od policie. Výhodou bude, když bude Vaše vozidlo registrované na příslušné adrese. Velmi s Vámi cítím, bezohlednost některých lidí nezná mezí!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.