Čím ošetřit tlakovou nádrž

Od: Datum: 21.01.14 13:03 odpovědí: 10 změna: 23.01.14 09:45

Zdravím, dostal jsem skoro zadarmo tlakovou nádrž k vodárně. Byla několik let nepoužívaná a vak protržený, takže voda byla v celé nádobě. Že je vevnitř celá rezovatá, o tom není pochyb. Ptám se, jak jí uvést do provozu schopného stavu? Vak vyměním, na vnitřní stěny nedosáhnu. Mám jí natlakovat vzduchem a nechat být?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.14 19:14

No já bych se do toho s vlastní zkušenosti nepouštěl loni mě praskl vyměnil jsem ho a před 3měsíci nádoba prozerzavěla pod přírubou(neopravitelné) tak jsem chtěl koupit nádobu a tu boužel samostatně neprodávají tak mám doma novej vak tak abyste nedopadl podobně

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.01.14 20:55

Já jsem dostal nádrž za odvoz s prasklým vakem a novým náhradním. V nádobě se ukrýval neskutečný humus, hnědé mazlavé blátíčko - byla připojena na městský vodovod k vyrovnání tlaků. Tak jsem to celé vystříkal vodou, stěny jsou zevnitř hladké, ještě je vidět nátěr, místky je už ale oloupaný. Buď to nechám takle, nebo natřu nějakou vodou ředitelnou barvou. Přeci jen to slouží na pitnou vodu. Co je ale horší, tak na přírubě je dvoucoulový závit, takže nějaké redukce, nebo šikovného svářeče.

Datum: 21.01.14 21:42

jen pro informaci vodu máte ve vaku v nádobě je stlačený vzduch takže to můžete natřít čímkoliv

doplněno 22.01.14 20:23:

@humbucker nevím kolik vám je let ale já mám vodárnu už asi 15 let a vodu mám ve vaku (že bych měl něco extra?*sok*)

Datum: 21.01.14 22:07

To ano, ale v případě prasknutí vaku se voda snadno kontaminuje a prasklý vak tak rychle nezjistím. Proto budu radši i vzduch foukat bezolejovým kompresorem.

Datum: 21.01.14 23:28

Ahoj. Magore, není to poněkud obráceně? Vak se normálně dofukuje a v piksle je voda. Nebo je dneska všechno jinak?

Datum: 21.01.14 23:33

Voda je ve vaku, okolo vzduch. Asi z toho důvodu aby to méně rezlo, ale vzdušná vlhkost tam je, takže se to stejně rosí.

Datum: 21.01.14 20:57

Nedávno jsem měnil tlakovou nádobu u domácí vodárny.Koupil jsem ji samostatně,stačí jen hledat na netu.

Datum: 21.01.14 21:01

Nevím sice typ Vaší vodárny,ale po odšroubování příruby s vakem se dovnitř dostanete.

Datum: 21.01.14 22:10

Také nevím typ, štítek jsem žádný nenašel, na vaku je pouze napsáno VAK-95L. Po sundání příruby je otvor cca 90mm, nádrž je vysoká nějakých 150cm, takže rukou se dostanu jen na kraj.

Od: zabu
Datum: 23.01.14 09:45

Pokud budete tu nádrž používat na pitnou vodu, potom ji lze, po důkladném vyčištění a vyschnutí natřít. Existují speciální barvy pod vodu, vhodné do nádrží s pitnou vodou. Kdysi jsme s ní natírali protiprouďák zevnitř. Jak se to jmenovalo, se už nepamatuju, stejně doba pokročila a tak budou nové barvy s novými názvy. Chtěl jsem jen upozornit na nutnost použít vhodnou barvu z hlediska zdr. nezávadnosti.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.