Podřezání stavby s klenutými stropy

Od: Datum: 21.01.14 00:15 odpovědí: 5 změna: 13.02.14 12:08

Dobrý den,

prosím o radu, zda je možné podřezat (spíše podbourat) a odizolovat starou stavbu s klenutými stropy. Jako problém vidím vodorovné síly působící od klenutého stropu přenášené do svislých stěn. Jde o to, aby stěny působením těchto sil po podřezání"neujely" a domeček se nesesypal. Dům má 60-90cm silné zdi a klenba je 15-30cm silná na rozpětí 6m. Asi by to měly podržet rohy, ale jedná se o smíšené zdivo na hliněnou maltu...

Díky za Vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: volvomen*
Datum: 21.01.14 12:31

určitě bych to nějak svázal...nad řezem...aby se to nehlo...nějakým elkem po celem sloupu nad řezem..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 12:31

Ahoj. Neksem statik, ale asi by se s ním tohle mělo konzultovat. Jsou ty zdi v patách těch kleneb nějak stažené nějakými táhly. Jestli ne, asi by se mělo začít s tímhle. Sichr je sichr. Ten rozpon je dost široký.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 12:36
avatar

habene, vůbec Vás nepotěším, ale bez místního šetření odborníkem, tedy statikem, je veškerá debata zbytečná. Ten jediný může dát postup.

Pokud si myslíte že kecám, tak mne neposlouchjete a klidně opatrně podbourávejte, vložte izolace, klínujte...Nebo ještě varianta vrážení nerez plechů..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hudzi*
Datum: 22.01.14 08:30

Hlasuju pro nerez plechy. Párkrát jsem to viděl dělat a v tomhle případě asi nejlepší řešení, tedy za předpokladu, že dokážete udělat kolem baráku jednu souvislou vodorovnou lajnu mezi kameny. Pak už je to otázka peněz a jednoho dopoledne práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.14 12:08

Děkuji za odpovědi, ale jak jsem psal, jedná se o smíšené zdivo - kameny, cihly, malta-nemalta, takže o nerez plechu nemůže být řeč, navíc se otázka netýkala způsobu izolace, ale statiky(plechy z tohoto hlediska nic neřeší). Takže zbývají pološamanské metody - injektáž a elektroosmóza...:)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.