Napojeni plastovych trubek kolenem

Od: Datum: 20.01.14 15:59 odpovědí: 17 změna: 21.01.14 21:59

dobry den mam dotaz pritel napojil trubku každa o trochu jiny rozmer napojeno kolenem a tece to co dela spatne predem dekuji za radu martina

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.14 16:03

Podle dotazu těžko říct. Jak to napojoval? Lepil, šrouboval, svářel? Jak moc se lišily ptůměry těch trubek? Nejlepčí bude sem dát foto.

Ohodnoceno: 0x

Od: jeda7
Datum: 20.01.14 21:54

trubka je 20prumer poplastovaný hliník ,jedna trubka je na samotesnicí šroubení a druha je na lisovaní stejny prumer 20,odlisný je že ta na lisovaní je o2mm hrubsí, a vnitrní prumer je vetsí než na te trubce na samotesnicí sroubení,a když se tam strcí koleno nneí to nadoraz protože je sirsí o te 2mm.

myslite že bude stacit konopí?

a vsechny topení topí a jedno male na wc netopí a když se odvzdusnuje tak tece normalne voda ,když to trochu vypustim tak zacne malo topit ale po chvilce je zase studene.

Od: hop®
Datum: 20.01.14 22:07

Snad jsem pochopil dobře, že jde o topení a materiál ALPEX nebo podobný. Různí výrobci dělají různé průměry (o desetiny mm), řešením je koupit příslušní koncovky od těchto výrobců a napojit nějakou univerzální spojkou, lepení neprojde a jiná improvizace asi také ne...

V topení na WC se pravděpodobně chytá vzduch z celého systému, chce to odvzdušnění opakovat, dokud v systému nebude jen voda. Ale nejdřív opravte vadný spoj, jinak to bude věčný kolotoč...

Datum: 21.01.14 18:46

fotky tady zatim tam je tesneni a netece muže to bejt takhle vubec ve zdi

Datum: 20.01.14 16:51

I při pájení se dává spojka a pak koleno a to i když je trubka buď kovová nebo umělá.

Datum: 20.01.14 16:58

No..upřímně, asi dělá špatně to, čemu nerozumí.

Kde konkrétně dělá chybu nevíme, protože jste neuvedla co vlastně spojuje, jaký materiál, dimenze..čím to spojuje..a s čím to spojuje.

Pokud to neumíte lépe popsat, vložte fotografii.

Datum: 20.01.14 17:00

Už to vidím, co dělá špatně. Mám křišťálovou kouli a již to vidím...jenže...

Datum: 21.01.14 21:07

dobry den vložila jsem foti dalo se tesneni a netce to zatim mužete mne nejak popsat co je tam spatne ci dobre a co opravit dekuji predem Martina

Datum: 20.01.14 17:53

Pánové no tak? Každý nemá dar výřečnosti . Netřeba hned odradit toho kdo potřebuje pomoc.

Vy se slečno nestyďte . Pokuste se to vyfotit a pak se uvidí co s tím. Přeji pěkný den.

Datum: 20.01.14 17:58
Pokud tazatelka opravdu potrebuje radu, mela by spolupracovat a dodat potrebnou fotku, nemyslite?
Zatim neni podle ceho si na problem udelat nazor...

Datum: 20.01.14 22:11

Mám dojem, že tazatelka nestačí vytírat, co přítel způsobil, ne tak odpovídat v poradně :)

doplněno 20.01.14 23:01:

Tak to mi uteklo, omluva. Ale pokud mě se týká, tak mi to osvětlení nijak zvlášť nepomohlo. Opravdu by to chtělo tu fotku!

K tomu radiátoru. Prostě v něm necirkuluje voda. Když odvzdušňujete, pravděpodobně se vám tam dostane teplá voda zpátečkou a pak prostě vychladne. Máte na něm termostatickou hlavici? Pokud ano, je možné, že vám ventil zůstává viset v zavřené poloze. Ale bez obrázků je to čiré hádání. Těch problémů tam může být bezpočet a může se stát, že se do řešení prostě nikdo netrefí.

Ještě jednou: FOTKY!

Datum: 20.01.14 22:26

Tazatelka už komunikuje, jen někteří rádcové nečtou vlákno... ;)

Datum: 21.01.14 18:54

fotky jsem dala i výse

Datum: 21.01.14 19:00

Nejprve píšete že teče, pak že neteče, každopádně ta zalomená trubka na posledním foto se mi nelíbí, vypadá to na "časovanou bombu". Doporučil bych předělání (nebo aspoň kontrolu) fachmanem z oboru, dříve než to zazdíte. Vyjde to levněji než pak sekat...

doplněno 21.01.14 21:09:

Nevybuchne, ale bude mokrá zeď, kterou budete muset "rozbombardovat" sami, navíc budete muset pořád dopouštět vodu do kotle. A když kotel večer v osm vypne kvůli nedostatečnému tlaku, tak si toho všimnete ve 4 ráno a máte rampouch u nosu... :-D

Doporučuji - pozvěte si domů nějakého topenáře, instalatéra, který tomu rozumí a dokáže odhadnout trvanlivost "toho", co jste nafotila...

doplněno 21.01.14 21:20:

O ventilu nemluvím, ten lze vyměnit vždy, ten nebudete zazdívat.
A podle pouhých několika fotek fakt nedokážu odhadnout, jestli je opravdu problém a jak velký.
Třeba některé trubky na mne dělají dojem, že je to chytač bublin, ale třeba je jen foceno z blbého úhlu.
Víc po mně podle pár fotek fakt nechtějte...

doplněno 21.01.14 22:04:

Fakt laicky: vzduch se drží nahoře, nad vodou. V nejvyšších bodech rozvodu mají být "něco", čím lze vzduch vypustit. Třeba radiátor s odvzdušňovacím ventilem. Pokud jde roura do kopce a pak z kopce a nahoře není žádný uzavíratelný "otvor" tak se tam logicky drží vzduch, který nemá už kam nahoru utéct a brání průchodu vody...

Datum: 21.01.14 21:04

casovana bomba se mam bat ře mohu vybuchnout?predela se to a co doporucujete?

Děkuji

Datum: 21.01.14 21:14

a mužete napsat co doporucujete s tou trubkou jak to opravit a to topeni jsem vyfotila tak tam bude problem kde?a jak poznam že ventil je spatny dekuji moc

Datum: 21.01.14 21:59

a cim vznikne ta vzduchova bublina to ma být trubka více natažena nebo jinym smerem?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.