Daň z příjmu

Od: Datum: 20.01.14 11:19 odpovědí: 2 změna: 20.01.14 12:09

Dobrý den, prosím o radu. Prodali jsme pozemky (pole) a zaplatili daň z převodu. Platí se ještě nějaká daň z příjmu (při přepočtu ročního zúčtování daně z příjmu?). Pokud ano, jak zjistím její výši. Děkuji za odpověď.niko


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uskaŽ
Datum: 20.01.14 11:47

Nepíšete jakým způsobem jste pozemky nabyli a jak dlouho jste je vlastnili.

Pokud podmínky pro osvobození od daně z příjmu nesplňujete, jste povinni státu tento příjem přiznat a zdanit. To učiníte v rámci řádného termínu pro přiznání daně z příjmu, tj. do konce března následujícího roku (je-li poslední den března sobota nebo neděle, je posledním dnem následující pondělí).

Potřebujete formulář pro přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Příjmy a výdaje podle § 10 budete uvádět v Příloze 2. Jako výdaj proti příjmu z prodeje nemovitosti uvedete vámi zaplacenou kupní cenu. Daň z příjmu tak budete platit pouze z případného kladného rozdílu.

Do výdajů lze kromě ceny nemovitosti, za kterou jste ji nabyli (nebo dle znaleckého posudku při nabytí daru či dědického usnesení při nabytí dědictvím) započítat i náklady spojené s prodejem nemovitosti a daň z převodu nemovitosti.

Při prodeji nemovitostí, které jste nabyli v rámci dědictví po zůstaviteli, který byl příbuzným v řadě přímé nebo manželem či manželkou, se pětiletý časový test zkracuje o dobu, po kterou zůstavitel či zůstavitelé nemovitost prokazatelně vlastnili.

doplněno 20.01.14 15:37:

Vlastníte-li pozemky více než 5 let před prodejem, tak se vás daň z příjmů netýká.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: niko*
Datum: 20.01.14 12:09

Děkuji za odpověď. Pro doplnění - pozemky - pole dostal manžel darem asi před 15 roky. Můžete mi ještě upřesnit, co se týká podmínek pro osvobození od daně? děkuji.

niko

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.