Soused vyhodil náše odražedlo do popelnice

Od: Datum: 20.01.14 09:58 odpovědí: 37 změna: 06.01.15 21:34

Ahoj, mam takový problem se sousedy.
Už od doby co jsme se nastehovali si neustale chodi stezovat kvuli každemu šustnuti. Pred dva roky se nám narodila dcera. A hned začly problemy. Ignorovali jsme stižnosti souseda pod námi, že nesmí dítě jezdit s odrážedlem v 14:00. Ignorovali 2krat propichle kolo u kočárku, vpichnutí odrážedla špinavymi koly dovnítř fusaku, 5krat zlomené zpětné zrcatko u auta.. No a mynulý týden ten pan vyhodil náše odrážedlo do popelnice. Navíc nám řek, že náše odrážedlo to je bordel a jsme bydlime v českém baraku a jelikož jsme ukrajinci, tak ať jedeme do Ukrajiny dělat tam bordel a že musime mazat odsud co nejdřiv. Moja pani po těchto slovech dokonce i brečela. Nahlasil jsem tuto údalost na policii a o vikendu byl policajt, který zeptal jenom jestli já pracuji, jestli existuje domovní řad a jestli jezdí mimino ve 2 přes noc s tim odražedlem doma. Já mu na teto dotázy odpověděl a pak on mně řek, že žadný přestupek v tomto nevidí a že brzo pošle zamitnutí této zpravy. Tak že: já jsem inženýr úznavane strategické česke fy musil se hrabat v popelnici, dostal úražky o své narodnosti, a navíc je to v pohodě? Kám dal? Kde je spravedlivost? Mám nahraný audiozaznam o tom, jak můj soused mně řiká kam vyhodil odražedlo (Má to i policie). Samozřejmě, když jsem ho poprosil opakovat slova o narodnosti, tak všiml a zavřel dveře. Předseda o tom ví a řešit to nebude.

Poraďte, panove! Co můžu udělat dál? Nechcí to nechavat libit. Jsem schopen i do soudu. Vím, že zákon č.200/1990 měl by fungovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: luxfer
Datum: 20.01.14 10:08

z vlastní zkušenosti vám mohu říct,že ačkoliv nemám jinou národnost než naše sousedka,tak toto zažíváme také...neustálé naschvály a výpady,vymýšlení,stěžování...jediná vaše obrana bude se odstěhovat,nebo se soudit.Mohu říct,že pokud to vaše oznámení dojde k přestupkové komisi,tak to zastaví pro nedostatek důkazů,aby se v tom nemuseli vrtat a nepoštvali si proti sobě jednu nebo druhou stranu.Nevěřím už ve spravedlnost...a pokud by soused nerespektoval,že se má začít slušně chovat,tak bych to oplácel stejně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 10:13
avatar

Podobné dotazy jsou tu neustále. Mě by opravdu zajímalo, proč to ti lidi dělají. Co mají z toho, když takhle škodí sousedům, ničí jim věci, vyhrožují/nadávají jim, tráví jim rostliny nebo dokonce i zvířata... Proč? To vážně nechápu. Všude se ale stejně nakonec došlo k tomu, že se má člověk prostě odstěhovat. Tohle už fakt není možný... Spíš by měl soud nařídit nápravu souseda, náhradu škody a výhružku, že se bude muset odstěhovat on, pokud s tím nepřestane.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.01.14 10:54
avatar

Uprimne, asi bych panovi taky zacal po nocich delat naschvaly. nenapadne bych mu to vracel.

A co doporucit vam? Stezujte si na jeho chovani na obecnim urade.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.01.14 11:05

když už tady mluvíte o Zák. č. 200/1990 Sb., tak si v něm najděte §47odst. 1 písm. c.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 11:24

Máte na mysli:

Přestupku se dopustí ten, kdo
c) vzbudí veřejné pohoršení

?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmsmall*
Datum: 20.01.14 12:13

Existuji taky §49odst.1(a,e) a §50 odst.1(a,b).

Datum: 20.01.14 11:03

To je celkem těžké - také nemáme moc tolerantní sousedy (naštěstí jen z "jednoho směru"). Bohužel každý víme, jak to u nás chodí po právní stránce - člověk nemá zastání... Sám nevím, co bych ve Vašem případě dělal. Na některé takové sousedy funguje, když dostanou "pár facek". Jenže některý může podat trestní oznámení a jako na potvoru se tím najednou někdo zabývat začne a obrátí se to proti tomu poškozovanému...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.01.14 11:04
avatar

Je to opravdu těžké. Věřte že všichni Češi nejsou takový. Já mám Ukrajince náhodou rád. Jsou pracovití a slušní. Moc možností ale asi nemáte. Buď oplácet stejnou mincí /škodit mu kde se dá/, ale to asi nebude na váš žaludek. Vzdělaní lidé toto nezvládají. A nebo stále tlačit krůček po krůčku cestou práva. Napadnout důvod zamítnutí zprávy policie, najít si české přátele, kteří vám pomůžou, filmovat, nahrávat atd. Bohužel tyhle problémy má spousta lidí a nezáleží na občanství nebo národnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 11:12

O slušnosti ukrajinců bysme toho mohli napsat moc, jen ne asi, že jsou slušní! Ale i vyjímky se najdou, takže i slušní ukrajinci existují!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 11:14
avatar

Mluvím o průměru. Pokud vyrazíte na Václavák, taky budete pochybovat o naší rase. Jeďte na Ukrajinu a budete mluvit jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 20.01.14 11:04

Zaznamenat, vymáhat způsobenou škodu. Policii musíte vypovědět tak, aby to musela řešit. Např. písemně oznámit krádež odrážedla, případně jeho úmyslné zničení (poškození majetku) Nebo nebezpečné vyhrožování, rasistické urážky atd. Toto policie řešit musí, Pokud jsou důkazy i doklad že byly předány policii (písemná výpověď), tak to řešit bude.

Když vás šikovně navedou tak, aby jste vypovídal nepodstatné věci, tak nic řešit nemusí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 11:29
Co se týká rasové otázky a sousedů "věčných stěžovatelů" zde již bylo popsáno. V tomto mi nezbývá, než souhlasit a projevit účast...
Na druhou stranu mi dovolte jednu myšlenku: Nebylo by rozumnější nechat holčičku jezdit na odrážedle venku? Ono to opravdu může dělat po domě velký hluk, zvlášť jestli máte dlažbu.
doplněno 20.01.14 16:10: Já to nemyslela ve zlém. Jen jsem si říkala, že cesta pochopení a kompromisu bývá tou nejlepší. Je určitě lepší, než cesta soudní. A pak - pokud očekávám pochopení, pak bych měla pochopení nabídnout...
I když vím, že s některými lidmi to prostě nejde... :( (mě sousedka mimo jiné napadla, že je nemocná, protože mám na balkóně kytky - letničky )
...každopádně přeji mnoho sil
Ohodnoceno: 1x
 
Od: mmsmall*
Datum: 20.01.14 12:16

1. Stižnost na gluk odražedla jsme dostali v prosinci. Na ulice to přiliš nešlo. A i nejezdila s tim dcerka ani 20minut denně.

Datum: 20.01.14 11:37
avatar

Útok na vaši osobu bych předala policii ale pokud bydlíte v paneláku, nemá odrážedlo a kočárek co dělat na chodbě. U nás někteří nájemníci dávali věci do společné chodby u sklepů, dávali a už nedávají neb o ně přišli, domovní důvěrník napsal papír aby je vyklidili a když se tak nestalo, přijel kontejner a chodby jsou čisté. Máte byt a v něm chodbu, kočár a odrážedlo dát za dveře a nemůže vám ho soused vyhodit.

doplněno 20.01.14 12:41:

Máte jistě domovní řád a podle našeho, nemá co dělat u dveří do bytu ani rohožka (požární předpisy), rovněž osoba co uklízí nebude každou rohož zvedat a nebo ve vašem případě popojíždět s odrážedlem. Pokud jsou krámy ve společných prostorách chodeb a po upozornění se k nim nikdo nehlásí, uklidí se, bohužel ten kontejner zaplatí celý dům. A pokud dítě jezdí v bytě po plovoucí podlaze, neumíte si ten hluk o patro níž představit, jednou to přejdu ale denně rozhodně ne. Parkovat kolo na chodbě, opřené o skříně s rozvaděči a představte si, že nesvítí světlo nebo nejede výtah a nebo vyjedete na inv. vozíku z výtahu a první co se stane je, že vrazíte do toho zavazejícího kola. Nic z toho ovšem není důvod aby vám soused nadával.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: mmsmall*
Datum: 20.01.14 12:22

S předsedou vchodu jsme byli domluveni, že pokud to nepřekaži, tak tam stat může. Vedle stoji kočárek předsedy a ten problem nemá i když měl cca měsic uloženu krabičku s hrazdou u svých dveři... Každopadně jsem si jistý, že i vtomto připadě jak jste popisujete nikdo nesmí vyhodit Váši věc. To je samosoud! Vždycky to musí řešit policie na základě stižnosti obyvatelů. Je to jak s autem: Zaparkujete auto v nepovolenem mistě a Vám ho smí pokutovat nebo odvizt pouze policie. Pokud to udělá někdo ze sousedu, tak je to třestní čin podle mého.

Od: buss
Datum: 20.01.14 12:32

Podívejte, barák má mít nějaká pravidla, vlastníka, pokud nemá, ignorují i příslušné normy (požární...) je to jejich problém,ale to neznamená, že někdo cizí věc vyhodí, včetně nějakého "domovního důvěrníka". Projděte si činžáky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.01.14 11:50
avatar

Proč by nemohlo dítě přes den jezdit doma na odrážedle? Co když venku prší, nebo je zima? Klepat řízky chodíte taky na zahradu? A co luxování, praní a jiné činnosti co dělají hluk? Pokud je to přiměřené - a to jízda na odrážedle je - tak to holt musí každý překousnout. Samozřejmně si nebudu přes den na plný kule pouštět AC/DC, nebo v noci luxovat. To už je mimo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 14:19
avatar

Ringo jak se pouští na plný kule stejnosměrný nebo střídavý proud? Tak aby rušil souseda?

doplněno 20.01.14 14:46:

No já jen oko za oko zub za zub ještě nikdy nic dobrého nepřineslo. A už Vám někdy někdo jezdil celý den nad hlavou po podlaze odrážedlem a nebo celý den pral. Určitě v tom bude velký rozdíl.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hujer123*
Datum: 20.01.14 14:37

Vezme se CD s nahrávkou skupiny AC/DC, vloží se do přehrávače, spustí se a hlasitost se dá na plný kule. Na plný kule znamená...

Stačí to takhle?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qqe
Datum: 20.01.14 13:55

Asi bych to řešil tak, že bych třeba ve dvě odpoledne začal řezat na pile nebo brusce a odůvodnil to tím, že vyrábím nové odrážedlo, protože to předchozí mi vyhodil :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 20.01.14 15:04

Podat trestní oznámení proti občanskému soužití..Jinak to že jste inženýr u nás neznamená, že vás bude někdo obcházet, spíš naopak..A ještě by bylo dobré zamyslet se, zdali opravdu vaše mimčo nedělá s tím odrážedlem velký hluk soustavně, který by mohl tomu sousedovi nějak moc vadit a omezovat..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 15:13

Když je někdo hajzl tak na rase nezáleží.

Když to nejde po dobrém, tak by to mělo jít po zlém.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.01.14 15:14
avatar

kami95 hlavně jak bude po noční směně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 15:23
avatar

Ptal jste se,z jakého důvodu nemůže dcera jezdit ve 14hod.?Já třeba dělám noční 12.Než ráno nakoupím a navařím,tak jdu spát tak kolem půl 11hod. a je na mašli,když si třeba některý soused pravidelně kolem 15hod.navrtá v bytě jednu díru.Myslím,že to odrážedlo má stejný efekt.mamina

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.01.14 15:28
avatar

Ale je to váš problém. Pokud dělám noční, musím s tím počítat a mám za to příplatky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 20.01.14 15:35
avatar

je a není... pokud je to "to" odrážedlo co myslím - s tvrdými plastovými kolečky a dítě s ním po bytě (třeba s plovoučkou nebo dlažbou) drandí dvě hodiny, taky by mi to lezlo na nervy. Nicméně bych se snažila se s dotyčnými domluvit...

Oba pánové by se měli "chytit za nos" a uznat, že na tom mají svůj díl viny. Domluvit se spolu, že na odrážedle bude dítě jezdit venku a je to!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: soptreq
Datum: 06.01.15 21:14
Chtela bych videt dite, ktere vydrzi dve hodiny jezdit na odrazedle! To je totalni blbost... Deti, ktere maji odrazedla, jsou ve veku, kdy sotva udrzi pozornost na pul hodiny natoz aby jezdily dve hodiny na jednom a tom samem odrazedle tzn hraly si s tou samou hrackou! Kravovina nejvetsi! Takze zcela verim panovi, ze dcera jezdi max 20 min... A to je temer stejne jako kdyz vyluxujete byt a naklepete rizky
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 15:38
avatar

Ringo,já s tím problém nemám,ale chtěla jsem tím jen říct,že by si mohli se sousedem vyjasnit proč zrovna v tuto dobu mu to vadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 13:59
avatar

ringo Tobě určitě nebylo ještě 10 roku,že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 15:35
avatar

A kdy jindy má navrtávat? Většina lidí je ve tři odpoledne vzůru. To má jako vrtat v osm ráno (to bych třeba vraždila já)?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.01.14 18:45

To se divím, Ukrajinců organizovaných v mafii se každý bojí:)) Nemáte tam nějakého známého, který by souseda na ulici trochu postrašil?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 19:02
avatar

na hrubí pytel ještě hrubší záplata počkat až nebudou doma vzít vteřinové lepidlo a vylepit mu zámek na dveřích dále mu vteřinákem kolem dokola vyspárovat dveře no a pokud to nepochopí tak mu dát po papuli jinak si bude dovolovat furt *cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hudzi*
Datum: 20.01.14 19:09

Tady pomůže jedině facka nohou

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: andrea1*
Datum: 20.01.14 19:10

Předpokládám, že vaše dcerka jezdí v bytě. Řešila bych to kobercem. Ten by hluk dostatečně utlumil.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.02.14 06:33
avatar

víte, jak jste to napsal, tak to samozřejmě vzbuzuje (jak je vidno i z reakcí přispěvatelů) dojem, jak vy, jen protože jste Ukrajinec, jste soustavně nějakým vyšinutým xenofobem šikanovaný (mimochodem, pár vyšinutců se tu vyrojilo mezi rádci - viz ty radikální rady...);
pokud vše, včetně těch zlomených zrcátek, je pravda, je to samozřejmě neobhajitelné, ale přesto zas viděno z druhé strany: jsem upřímně rád, že vás nemám za souseda (nad svým bytem) - a věřte, že ne proto, že jste z Ukrajiny, ale protože bydlet pod vámi je nejspíš otrava... - soused si od začátku stěžuje na hluk (víte, skoro nikdo si nestěžuje úpně bez příčiny, nějaký hluk jste už dřív tedy nejspíš dělali) - načež klidně necháte dceru jezdit po bytě na odrážedle, a když si soused výslovně stěžuje na to, tak to ignorujete - takhle si tedy VY představujete ideální sousedské vztahy? (dcera ovšem jezdí necelých 20 minut denně! - pane nedejte se vysmát, a přestaňte si tu upravovat skutečnost podle sebe; jestli jezdí dcera tak málo, no tak to už nemusí jezdit po bytě vůbec, to nijak postrádat nebude...);
a dál: dcera tedy jezdí po bytě, protože venku to moc nejde, ale odrážedlo se přesto musí skladovat na chodbě (ano, jiní si tam dají kočárek, tak proč vy byste si tam nemohli nechávat odrážedlo?, jenže ve skutečnosti tam nemá co dělat ani jedno ani druhé, chodba opravdu není od toho, aby si tam partaje skladovaly věci, co se jim překáží v bytě);
soustavné obtěžování hlukem je jedna z nejhorších věcí, které můžete sousedům dělat, tohle ovšem podle všeho neřešíte, na žádosti o zklidnění odpovídáte ještě větším hlukem, tak to se pak nedivte, že začnou konflikty a že při tom dojde i na to, že jste cizinci - což je špatně, jenže zamyslet byste se měl nad tím, co jste konkrétně udělal pro to, abyste souseda hlukem neobtěžovali (např. to s tím pořádným kobercem vůbec není špatná rada - jen měla napadnout už dávno vás);
Ukrajinci jsou tady sice občas trochu přezíraní, ale nálada proti nim nejenže není nepřátelská, ale myslím, že docela tolerantní až vysloveně příznivá - mám ale pocit, že vy jste zrovna maximum (tedy aspoň v domě kde bydlíte) pro přátelské soužití neudělal, a podle vašeho příspěvku vidím, že ani nadále udělat nechcete, naopak, konflikt chcete hnát dál..., vy jste ten zcela v právu, co bude sousedovy stížnosti ignorovat, a soused je ten zlý primitivní rasista, se kterým není třeba snažit se dobře vycházet, se kterým je třeba zatočit...,
no jak už jsem napsal, jsem rád že my dva sousedi nejsme, a věřte, ne kvůli tomu, že bych měl předsudky proti Ukrajincům

Ohodnoceno: 0x
 
Od: soptreq
Datum: 06.01.15 21:18
Opet evidentne nevite, jak dlouho dokaze dite v "odrazedlovem" veku udrzet pozornost a hrat si s jednou hrackou... Smutne... Bud nemate deti a nebo rychle zapominate
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaha
Datum: 06.01.15 21:34

Pokud má odrážedlo plastová kolečka a vy nemáte koberec, tak bych pro jednou mlčela. Ale pokud b yto bylo vícekrát, tak bych vás důrazně upozornila na to, že mě hlukem obtěžujete. A nechávat své osobní věci na chodbě je necivilizované.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.