Minimální tloušťka betonu na podlahovku

Od: Datum: 19.01.14 23:02 odpovědí: 7 změna: 20.01.14 10:13

Zdravím všechny! Budu při rekonstrukci dávat teplovodní podlahovku a zajímalo by mne, kolik je nejmenší možná vrstva betonu na zalití. Skladba bude - podkladní beton, izolace, polystyren, systemová fólie (špunty - 2cm) a beton. Vím, že u anhydritu se uvádí min 3,5cm nad trubky, ale raději bych použil beton. Jednak to vyjde levněji a také je to prý lepší např. do koupelny z hlediska možné vlhkosti. Budu předělávat podlahy v celém patře, takže s výškou skladby mohu trochu pohnout, ale ne zase moc, protože na podlahu navazují schody, které mají danou výšku.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.14 23:03

5 cm je jistota

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 19.01.14 23:07

... řekl bych spíš minimum jistoty... ;)

Datum: 20.01.14 00:09

minimum je řekl bych 6cm a to nesmí být beton příliš suchý. Budete tam vkládat výztuž?

Datum: 20.01.14 00:50

No právě jsem při prohledávání netu narazil na systém "kari síť" od Rehau, takže mne napadlo vykašlat se na systémovku se špunty a udělat to následovně:

36 mm beton (udává Rehau)

18 mm PEX/AL/PEX potrubí

3 mm kari síť 150x150mm oka

PE fólie

polystyren

Toho betonu bych dal o chlup víc - třeba 40mm

Datum: 20.01.14 01:53

dejte sem odkazy at juknem ale 36mm beton je blbost , beru nivelačku a kari nemůže ležet na zemi musí být ve 2/3 betonu

Od: hudzi*
Datum: 20.01.14 07:59

Skoro by se dalo říct, že čím víc, tím líp. Ale absolutní minimum je 3 cm nad špunty. Zalití anhydritem ještě zvažte, je to bez práce, bez starostí a bez bordelu. Barák máte za dvě hodinky i se svačinou hotovej a za ten luxus že na to nemusít sáhnout to stojí. Koupelny a další vlhčí prostory (kuchyň) se řeší hydroizolačním nátěrem. Kdyby Vám anhydrit jo nevoněl, dá se zalít i podobnou samovyrovnávací směsí, ale na bázi cementu- CEMSCREED, kde problém s citlivostí na vlhkost a další nešvary anhydritu odpadají. Osobně jsem toho názoru, že podlahovka by se měla dělat podobnýma směskama. Tejden tam skákat po trubkách jak klokan s padousnicí s kyblíkama betonu v rukách není uplně košer.

Datum: 20.01.14 10:13

Systém je popsán zde: http://www.rehau.com/linkable…0GagaZz3pG6XH7__sQ__-data.pdf

Mazaniny viz strany 54 a 55. Dokonce se tu hovoří o 30mm nad trubky...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.