Umyvadlový odtok netěsní a nejde demontovat

Od: Datum: 19.01.14 17:39 odpovědí: 5 změna: 19.01.14 23:27

Klasické bílé umyvadlo v koupelně, plastový sifon s převlečnou maticí k odtokové trubce k výtokovému otvoru (děrovaný).

Začala protékat voda, nikoli z netěsnosti sifonu, ale spodem kolem otvoru v umyvadle, ve kterém je uchycena odtoková armatura : nejsem schopen povolit šroub, který je na nerezovém děrovaném krytu odtoku (kam se vkládá gumový špunt). Pravděpodobně se porušilo příslušné těsnění nebo silikon, ale já se k němu nemohu dostat.

Předpokládám, že ten šroub drží nejen ten děrovaný odtok, ale i tu spodní část na které je upevněna i odtoková plastová trubka končící v sifonu. Při odmontovaném sifonu se mi nedaří šroub uvolnit, protáčí se i s tou soustavou v otvoru a odtokovou trubkou. I když sevřu odtokovou trubku do hasáku, tak nejde tím horním šrobem povolit.

Dělám něco špatně? a existuje fígl na to jak ten šroub uvolnit bez destrukce?

Manželka mne prohání kvůli nutnosti kýblu pod sifonem - ale jsem v koncích.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 19.01.14 17:50

Bez destrukce asi těžko, jedině zkusit nastříkat zrezlý či zanesený závit šroubu nějakým uvolňovadlem.
Šroub má hlavu v horní mřížce a závit ve spodní části výpusti, umyvadle je mezi těmito kusy vlastně jen sevřeno.
Většinou problém řeším uříznutím spodní části sifonu i se zašroubovaným šroubem nebo vyštípáním přepážek v horní mřížce, pak montuji nový sifon - ten lze sehnat do stokoruny...

doplněno 19.01.14 18:05:

Spodní část řežu většinou flexou. Pokud ji nemám po ruce, snažím se většinou vyštípat vrchní mřížku...
Nový sifon třeba tady...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.01.14 17:53

bez destrukce to asi nepůjde zerz je svi.. nejmenší škodu způsobíte když ten šroub zhora odvrtáte.Můžete ještě zkusit nastříkat nějaký sajrajt (třeba WD)možná to pomůže

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.01.14 17:59

Zdravím . Váš problém velice dobře znám. Z 90% to vyřežu ven a musím dát nový sifon. Jen málokdy se to povede např. WDčkem. Nejlepší na vyřezání jsou plastové vpusti - tam se to dá zvrchu cvikačkama na dráty.

doplněno 19.01.14 18:00:

Pánové ,já neopisoval , jem mi chvilku trvalo než jsem našel brýle.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.01.14 22:32

Ahoj. Pro odložení problému na jindy, by možná šlo naopak ten šroub v cedníčku trochu dotáhnout. Teda, pokud nic jiného nezlobí. Pokud se to musí rozebrat, možná že by šlo do toho cedníčku strčit delší tyčku na kontra a zase ten šroub povolit velkým šroubovákem. A buď půjde úplně za když ne, tak rozskřípat tu část s tou matkou v plastu. Pak by to mohlo jít vytáhnout nahoru. Nebo se to dá dole přeříznout všechno pilkou.Nejlépe ten šroub. Výběr možností je velký.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.01.14 23:27

Vážení kolegové,

srdečně děkuji. Je to tak jak píšete, ještě před přečtením všech odpovědí jsem zkusil použít WD40 a jiné sajrajty, trápil jsem šroub dotažením a pak zpět - marnost nad marnost. Dosáhl jsem jedině jakéhosi vyviklání a tím větší netěsnosti, ven to ale nejde. Zítra tedy kupuji sifon nový, ten šroub asi odvrtám.

Děkuji za posilu.

doplněno 20.01.14 23:48:

Tak vše dobře dopadlo. Jen ta destrukce byla nad očekávání pracnější. Nový sifon má větší přítok (40 mm) a větší objem, takže i to by mělo být lepší proti zanášení.

A ten nový šroub jsem ošetřil teflonovou vaselinou a přitáhl s citem.

Děkuji za rady a pomoc.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.