ZELENÁ ÚSPORÁM máme do toho jít

Od: Datum: 18.01.14 19:59 odpovědí: 14 změna: 20.01.14 20:23

Zdravím,

vždy když si nevím radu obracím se na poradnu. Nyní řešíme doma otázku, zda jít do zelené úsporám, zda nebude levnější když si zateplení fasády a výměnu oken provedeme svépomocí. Jaký máte názor a zkušenosti. Moc děkuji za každý názor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 18.01.14 20:03

Každá koruna je přece dobrá, ale když si to umíte udělat sami a levněji než od firmy, proč ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 20:16
avatar

hodně záleží na tom jaké podmínky od Vás uřady budou vyžadovat a to jistě nebude zdarma, spíš to stavbu prodraží a musíte mít firmu ne ledajakou, ale takovou, co je v systému registrovaná a ta jistě nebude nejlevnější. Těžko říct, ale děda do toho šel svépomocí. Stát je jeden byrokratický moloch, každá koruna Vás bude stát dost častu a nervů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hopŽ
Datum: 18.01.14 20:29
avatar
Pokud to zvladnete svepomoci, tak radeji zvolte tuto moznost.
Okolo Zelene jsou mraky papirovani jeste nez dotaci schvali, jsou i pripady, kdy nakonec dotaci nezaplati celou, byva problem se nekdy vejit do terminu...
Kdyz si zateplite sami, muzete fasadu delat i na etapy, podle pocasi i financni situace. Samozrejme predpokladam znalost problematiky a pouziti odpovidajicich materialu a technologii...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 21:13
avatar

Souhlas s předchozími pisateli!

Moje zkušenost z bydlení-6 vchodový 8p.panelák a první dva jsou jedno společenství -nejeli jsme na zelenou a vyšlo nás to stejně jako ostatní paneláky v okolí (+- stejná suma!)

Pracovní-jsem u firmy co má certifikát a děláme na zelenou,ale připadá mi,že zelenou má akorát šéf v zisku ale lidé (spol.vlastníků) to asi tak nepoznají!Co chcete zateplovat?RD či něco většího,4 či 6-tibytovku nebo ještě větší?RD bych pkd to umíte udělal sám tak určitě sám!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 21:27

Ahoj. Jak píše HOP, když to celé zvládnete sami, tak by to bylo asi nejlevnější. U té Zelené je to tak, že všechny operace musí být vykonány certifikovanými firmami. Od projektů, materiálů a provádějících firem. Všichni to mají velice slušně oceněné. Nemusíte si to dělat sami a něco udělat špatně když to neumíte. I s vybráním nejlepší a nejsolidnější firmy může někdo pomoct. Tímhle způsobem si můžete své náklady dost ponížit. Třeba tenhle můj názor někdo potvrdí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 22:52
avatar

Problém s dotacemi je v tom,že veškeré platby jdou přes banku úvěrováním.Banka si vyžádá audit,jak se projeví zateplení a také žádá zvýšení FO aby byla dotace zpětně zajištěna.Aby byly vložené prostředky spláceny pravidelně.Proto se to vyplatí jen tehdy,když je investice rozsáhlejší.U malých staveb je lepší vše udělat vlastnoručně.Horší je,když v domě bydlí řada lidí,kteří nemohou pracovat,a k tomu jsou ještě bez prostředků.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 23:30

Souhlasím s tím, že papírováního je u toho až až, ale u čeho v dnešní době není.

S kolegou jsme vytvořili více než 300 projektů (za první zelenou i NZÚ), zatím všichni dostali peníze od státu v plné výši. Všechno papírování jsme za klienty řešili my v ceně projekčních prací.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vladko
Datum: 19.01.14 23:00

Mám rodinný dům. Právě soused říkal, že mě to zateplení vyjde na stejný peníze +-, a už to udělám svépomocí /peníze dám jen za materiál/ anebo se zelenou sice dražší /protože práce firem/, ale zase nějaká dotace, takže 0 od 0 pojde. Mínusem, že je to papírování. Takže fakt nevím. Díky za všechny názory.

Od: hopŽ
Datum: 19.01.14 23:05
avatar

Nevíte, ale asi už víte - s tím papírováním strávíte čas, který Vám nikdo nezaplatí. A musíte - teda spíš MUSÍTE dodržet termín, jinak místo dotace dostanete penále...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: benŽ
Datum: 19.01.14 23:18
avatar

Dobrý den, pokusím se být stručný - nečekejte od státu žádnou podporu. Bude Vás to stát peníze, papírování a starosti. Výsledkem může být draze zaplacená zkušenost. Ta "zelená úsporám" není nároková ani vymahatelná. Je to na principu - nechci slevu zadarmo.

Zdravím!

P.S. Už můj otec říkal: "Nikdy nečekej (jako majitel nemovitosti) od státu něco pozitivního, ale buď připraven na vše (negativní).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 15:52
avatar

Výměnu oken bych svěřil příslušné firmě a zateplování jsem zvládl sám.Provedl jsem špionហu firmy,která zateplování prováděla a zjistil jsem,že to nic těžkého není.Koupil jsem potřebný materiál a ušetřil jsem hromadu peněz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 18:45
avatar

no jo no, ale ne každý je ve vaší situaci, kdy máte čas a možnosti se na to vrhnout sám, třeba někdo je v práci od tmy do tmy :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 20.01.14 19:35

Také jsme v první vlně "zelené"zateplovali. Máme patrový RD a svépomocí to nepřicházelo v úvahu. Projekt platll stát. Okna měnila firna, která je i vyráběla. Hodilo se to potom i kvůli záruce. Jinak zateplení samotné fasády nás vyšlo na 450 tis. a 350 tis. jsme dostali. Pravda, byly kolem toho starosti s úřady, výběrem firmy, staveb. dozora. Bylo to za tři týdny hotové. Výše dotace se řídila metry plochy pro bydlení. Asi bych zašla pro info na Státní fond živ. prostředí - krajskou pobočku. Firma by si měla říct kompletně včetně materiálu a DPH tak cca 400 Kč/m2. Víc ne. Nebrala bych s.r.o. Jsou dažší. Dává se záruka 5 let. Důležité jsou reference.

doplněno 20.01.14 20:20:

...říci kompletně bez materiálu včetně DPH cca do 400 Kč/m2. To platilo před 4 roky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 20:23
avatar

skorotchán měnil na zelenou ůsporám kotel dával kotel na peletky kotel stál se všim všudy 140000kč a z dotace se mu vrátilo skoro 100000kč takže já říkám jít do toho

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.