Teploměr -problém

Od: Datum: 02.03.14 21:05 odpovědí: 4 změna: 03.03.14 13:10
avatar

Odchodem do důchodu jsem si začal "hrát" a dělat domácí šunku,jogurty apod. zakoupil jsem teploměr ,který mi jednou spadl do vody a ta pronikla dovnitř a nevím,jak ji dostat ven.Až teď jsem zjistil, že je to "Teploměr do udírny s obrázky (TFA) - Teploměr do udírny s doporučenou teplotou uzení - měřící stupnice je optimalizovaná pro uzení různých druhů masa. Parametry: rozsah teplot 0°C až 120°C. Průměr teploměru: 50mm. Délka měřící sondy: 100mm"

možná by se dala odšroubovat matice na sondě ale nevypadá to na rozebírací. Nemáte nějakou zkušenost zda se dá dostat voda ven,zda nepřestane časem měřit , atd?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.14 21:51

Vložte ho na pár dní do uzavřené krabice, nebo pytlíku s rýží.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.03.14 08:25
avatar

Nebo se solí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 09:51
avatar

Já bych ho položil na radiator ustředního topení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 13:10
avatar

Díky za rady,všechno jsem vyzkoušel a nic nepomohlo. Při podrobné prohlídce jsem zjistil, že na sondě jsou 2 malé dírky,kterými se voda asi dostala dovnitř,byla to moje chyba,nevěděl jsem, že je to na uzení,tedy nepřijde do styku s kapalinou. Rozebírat mám strach a tak tam nechám vodu jak je, až do té doby než přestane fungovat. Souběžně scháním nějaký do kapaliny,ale všude mi nabízí jen zavařovací,který je moc velký- tak uvidíme,až budu mít víc času na web.


doplněno 05.04.14 13:01:

Teploměr jsem vložil do krabice se sáčkovanou rýží a když jsem jej cca po třech týdnech hledal, tak jsem převrátil celý byt vzhůru nohama a protože jsem jej nenašel ,nakonec koupil malý zavařovací. Dnes jsem šel vařit rýži k obědu a teploměr tam byl. Takže děkuji za dobrou radu, protože voda už uvnitř za sklem opravdu nebyla.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.