Lepení vliesové tapety na umakart

Od: Datum: 18.01.14 16:44 odpovědí: 12 změna: 20.01.14 20:59

Dobrý den všem,

Prosím o radu. Lepím vliesové tapety do malé umakartové koupelny. Podklad mám srovnaný, obroušený a odmaštěný.

Lepidlo jsem namíchal v poměru 1 l vody, vliesove lepidlo podle návodu a 250ml lepidla Herkules.

Tapety jsem si správně nařezal, ale při přirovnání k stěně jsem zjistil, že mezi přechody barvy na stěně tapeta mírně prosvítá. Problém je že tapeta je bílá se žlutými vzory.

Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti ale napadlo mě do lepidla přimíchat bílý primalex.

Prosím o radu jak by jste tento problém vyřešili.

Všem děkuji za odpovědi

Jirka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.14 17:53

Pod tapetu podlepuji proužky tenkého papíru,který předtím nabarvím stejnou barvou,jako tapeta.Snažím se přitlačovat jednotlivé pruhy tapety do sebe.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.01.14 18:18

Děkuji za odpověď. Můžete prosím více popsat postup?

Bohužel si nedokážu představit jak celou tapetu podlepuji proužky papíru.

Nevím jestli teď náhodou nemluvíte pouze o spárách mezi tapetami. Tam mám v plánu vložit bílý silikon.

Datum: 18.01.14 18:20

Natřel bych stěnu bílým balakrylem a po zaschnutí nallepil tapetu.

Datum: 18.01.14 18:48

Díky za odpověď. Byla by to alternativa která by měla fungovat.

Co si myslíte o mém prvním nápadu smíchat lepidlo s Herkulesem s bílým Primalexem? Ptám se protože Primalex mám ve svém inventáři a nemusel bych investovat do další barvy.

Datum: 18.01.14 20:12

Primalex není příliš vhodný do vlhkého prostředí. Smícháním lepidla s Primalexem můžete snížit jeho přilnavost a po delší době se to začne odlepovat. Na druhou stranu ušetříte kolem stovky za pixlu barvy. Vyberte si.

Datum: 18.01.14 20:33

Skvělé vysvětlení. Moc díky.

Ještě jedna otázka, jak bude držet moje vliesová tapeta na tomto Balakrylu?

Datum: 18.01.14 20:51

Balakryl drží na umakartu výborně, mnohem lépe než primalex. Z toho plyne, že tapeta bude držet také lépe. Na druhou stranu mám pochybnost ohledně samotné vliesové tapety. Neznám ji, ale protože jde v podstatě o netkanou textilii, neumím si ji představit ve vlhkém prostředí, například opakovaně postříkanou vodou ze sprchy. Podle mne to nebude dělat dobrotu a může se tam snadno uhnízdit plíseň. Spíše bych volil silnější omyvatelnou tapetu nebo třeba plastové desky se vzorem tapety.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.01.14 21:56

Díky za rady.

Ohledně té tapety, čas ukáže jestli to byl dobrý počin.

Doufám že díky lepidlu Herkules bude dobře držet a jelikož se tapeta chlubí plně omyvatelnou vlastností, tak to snad nějaký pátek vydrží. Ještě jednou díky.

Datum: 18.01.14 22:34

Ještě jedna otázečka k tomu Balakrylu.

Dá se tato barva tónovat?

Zdi nalevo a vpravo budou žluté tak bych to mohl využít i na to.

Datum: 18.01.14 22:57

bílá tapeta se dá podmalovat bíou barvou,třeba barvou HET,ta bude držet dobře.Silikon v žádném případě,na něm by to nedrželo.Barvit se dá i ta HET barva,dokonce se dá nechat namíchat přesný odstín podle tapety.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.01.14 09:13

Díky za odpověď. Který druh barvy HET přesně myslíte? Na jejich stránkách jich mají spousty.

Pouze tato je ale omyvatelná.

http://www.het.cz/cs/tonovaci…rillant-100/product.html?id=6

Datum: 20.01.14 20:59

Balakryl Uni je vodou ředitelný, takže není problém jej tónovat barvami na běžné malování zdí. Ale můžete jej koupit přímo ve žluté barvě v těchto variantách: matný nebo lesklý.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.