Kdo to bude muset zaplatit

Od: Datum: 18.01.14 11:20 odpovědí: 7 změna: 18.01.14 22:18

V rozsudku je uvedeno, že žalovaná je povinna zaplatit žalobcům náhradu nákladů řízení k rukám našeho právního zástupce. Když tak neučiní,může náš právník chtít tuto částku po nás?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.14 11:38

A vy jste v této kauze kdo?

Ohodnoceno: 0x

Od: repe
Datum: 18.01.14 11:54

Jsem žalobce.

Datum: 18.01.14 15:21

Takže vy jste ten, kdo ty peníze má nakonec dostat (prostřednictvím advokáta). Takže by bylo nesmyslné, kdyby je advokát chtěl po vás (a pak vám je předal), ne?.

Od: ben®
Datum: 18.01.14 12:02

Dobrý den, řekl bych, že advokát již zaplaceno dostal, tak ho výsledek sporu z tohoto hlediska nezajímá. Veškeré náklady jste již uhradil asi Vy a dle informace z Vaší otázky by měla druhá strana uhradit náklady řízení. Tak, Vám advokát bude následně peníze jen vracet. Může tam být i odvolání a soud by mohl rozhodnout opačně. Tak nedostanete zpět nic nebo se o náklady podělíte (dle odvolacího rozsudku). Pokud nebude zaplaceno dobrovolně a ani na výzvu, tak budete náklady vymáhat exekučně. To Vám jistě Váš advokát vysvětlí. Zdravím!

doplněno 18.01.14 12:10:

Zeptejte se ho. Záleží na tom, jak jste domluveni. Ale, myslím, že advokát si nic vymáhat nebude.

Od: repe
Datum: 18.01.14 12:08

Advokát samozřejmě zadarmo nedělal a já mu platil vždy co si řekl, ale ta částka co jsem mu dal nedosahuje té částky která je v rozsudku. Dostal ode mne míň. Může ode mě vyžadovat ten doplatek, nebo si ho sám bude vymáhat od toho kdo prohrál a má mu to dle rozsudku zaplatit?

Od: wogoos*
Datum: 18.01.14 13:40

To vše záleží na vaší smlouvě s advokátem. Přečtěte si ji. Existuje i varianta, že vy si zaplatíte, on vám spor vyhraje a ještě jednou mu zaplatí protistrana.

Datum: 18.01.14 22:18

Soud určil, že ten co prohrál, má zaplatit VAŠE náklady a peníze složit do rukou advokáta. Pokud tak neučiní, budete muset peníze vymáhat VY. Samozřejmě můžete vymáháním pověřit advokáta a ten pak bude konat VAŠÍM jménem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.