Prodej bytu

Od: Datum: 18.01.14 11:04 odpovědí: 2 změna: 18.01.14 14:48

Dobrý den, než se začnu ptát, tak musím upozornit, že o tématu nevím zhola nic, proto prosím o polopatické rady :)

Věc se má tak, že mám byt v osobním vlastnictví ve městě A a potřebuju se přestěhovat do nájmu do města B. Potřebuju vědět jak to udělat, protože nemám finance na to, jít bydlet do nájmu a mezitím platit byt v os (poplatky atd) než se prodá. Dál nevím, co všechno se při prodeji bytu platí (daně...), kam všude co hlásit atd. Je lepší prodávat byt sám, nebo se obrátit na realitku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wogoos*
Datum: 18.01.14 13:43

Záleží na lokalitě. Pokud je žádaná, prodejte si byt sám. Pokud je to vyhnálov, zadejte to realitce. Sežeňte si kupce, domluvte s ním kdy bude byt volný a kdy ho začne platit on, nechte si vyplatit zálohu a pak se k tomu datu stěhujte. S daněmi takhle z hlavy neporadím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 14:48

Zdravím . Počátkem letošního roku je v tomto oboru spoustu nových právních úprav. Co se týče placení daně , tak dříve platil prodávající , dnes je to na domluvě . Myslím že se vyžaduje energetický štítek a energetické náklady. Dále by jsi měl prokázat že na předmětné nemovitosti neváznou žádné právní vady , věcná břemena , dluhy , zástavní práva atd. je to trošku složitější , tak bych doporučoval právníka z realitky. V žádném případě s ním ale nepodpisuj exkluzivitu . To znamená , že to může prodat pouze on a né nikdo jiný. Realitka si bere myslím asi 4 % z prodejní ceny. Dále peníze . Je určitá právní úschova peněz , ale v tomto státě není jisté nic.

Než toto vše začneš , tak velice velice zvaž co děláš. Zbavuješ se vlastního bytu a jdeš do nájmu. Za rok můžeš být pod mostem ! Nejde svůj byt pronajmout a jít do nájmu. Peníze se hnet rozfofrují a co pak?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.