Topení kape - co s tím?

Od: Datum: 18.01.14 10:58 odpovědí: 14 změna: 01.02.14 16:03

Dobrý den,

mám problém s kapajícím topením, které kape v místě kde se napojuje přívod teplé vody na šroubení - přikládám foto. Nevím přesně jak mám postupovat, abych kapání zamezil. Zkusil jsem pootočit maticí, u které to kape, ale ještě se to zhoršilo. Přívod teplé vody do bytu můžu vypnout.

Děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 18.01.14 11:12

Přetěsnit, zavolat instalatéra...

Ohodnoceno: 0x

Od: rv
Datum: 18.01.14 11:51

A jestli to budete rozebírat, tak uzavřením přívodu teplé vody neuzavřete přívod do radiátoru. To je jiná voda.

Datum: 18.01.14 13:13

Ahoj. Těžko říct co to tam pácháš. Teď nevím, jsetli tyhle ventily na spátečce jsou s těsněním, ale ty moje od danfosu mají kulové dosedací plochy. Tu matici jsi pootočil jak? že jsi ji povolil, nebo přitáhnul? Třeba je tam nějaké smítko a stačilo by ten spoj trochu povolit a znovu utáhnout. Možná jen rozumně dotáhnout.

Od: makos
Datum: 18.01.14 15:50

Matici jsem se snažil s citem dotáhnout.

Datum: 18.01.14 14:17

Zdravím. Píšeš ,že přívod vody do radiátoru můžeš uzavřít na vstupu do bytu . To doporučuji před každým zásahem do svornýho šroubení. Nevím v jakém materiálu máš vedené topení - Měď , PEX AL PEX ,... . Podle převlečných matic mi to připadá na Pex al pex . http://www.vodo-plasttop.cz/4…x-a-pe-rt-potrubi-herz-6098-/ Podívej se na ten obrázek . Pex = bílá plastová trubka na které nejsou kolínka . Dá se ohýbat . Je složena s5 vrstev. Je tam plast , hliník plast.

1. Trubka může být málo zastrčena do krčku . Není přetažena přes těsnění . (ten menší černý kroužek na obrázku)

2. Může být zrnuté nebo skříplé těsnění . ( menší i ten větší černý kroužek na obrázku )

3. málo dotažená převlečná matice - porovnej s ostatními převlečkami na ostatních radiátorech.

Toto je velmi špatná oprava , protože nestačí vysadit jeden radiátor , ale musíš všechny. Mít náhradní svěrné šroubení a potřebuješ speciální nářadí - trn na srovnání trubky a,, utvoření vyhrdlení." S velkou pravděpodobností tam budeš mít velikost 16 . ( u mědi 15 )

Pokud je to v mědi , tak odpadá speciální nářadí a ty tři body jsou v podstatě stejný. Není tam ktček jenom takový prstýnek a plastové nebo gumové těsnení. Přeji hodně zdaru.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.01.14 19:30

Děkuji všem za odpověď.

Po nějaké době jsem se k topení znovu dostal a po vypnutí přívodní i odvodní topné vody a uzavření šroubení topení jsem matici povolil a našel jsem gumové těsnění (viz foto). Na přiložené fotografii jsem také vyznačil místo, kde kape voda. Snažil jsem se utěsnit pomocí teflonové pásky, ale neúspěšně. Vyměňovat se mi to nechce, protože by to znamenalo oddělat topení. Můžu tuto závadu nějak "jednoduše" odstranit?

Od: hop®
Datum: 26.01.14 19:37

Nemusíte "oddělat" topení. Stačí povolit všechny čtyři matice a ventil sundat. Pak můžete zjistit, jestli je prasklé těsnění, dostala se tam nečistota, nebo bylo jen špatně dotaženo...

Teflonovou páskou tomu spíš uškodíte, jde o samosvorný systém, stačí nepoškozená těsnění a dotáhnout...

Datum: 28.01.14 08:30

Nevíte prosím, co je to za těsnění. Nemůžu ho nikde najít

Datum: 28.01.14 16:17

Toto těsnění se velice těžko samostatné sežene. Být vámi tak zajdu do prodejny kde se zabývají topenářským materiálem a ukážu jim obě dvě fotky co jste nám sem dal. Oni už budou vědět. jedná se o svěrné šroubení , ale musí být kompatibilní s tím zruženým svorným připojením. Popravdě nedokáži určit značku jakou máte vy . jestli to je Herz nebo Watts a nebo něco jiného.( nepoužívám tento typ) Cena bude asi kolem 60 kč.

Datum: 28.01.14 17:04

Děkuji za odpověď. Měla by to být značka Heimeier Vekolux. Nevíte kde bych našel v Brně nějaký vhodný obchod s tímto materiálem?

Datum: 28.01.14 19:17

V Brně by toho měla být spousta. nevím z jaké části Brna jsi. Zkus si zadat do vyhledávače . Ptáček voda topení , nebo Werme ..., cesaro ...,richter + frenzel s.r.o. brno...neuman voda topení brno . Nenech se odradit , že je někde napsané velkoobchod . Prodávají i jako maloobchod- kšeft je kšeft. Nebo v Žernovníku u Rajthara

Datum: 29.01.14 19:21

Koupil jsem svěrné šroubení, ale teď nevím jak ho mám na trubku nasadit - ani nevím jak mám původní těsnění sundat. Musím vypustit topení, když můžu uzavřít přívod i odvod topné vody? Musím topení odmontovat?

Datum: 30.01.14 10:38

Uzavřít přívod i odvod. Vypustit radiátory . Povolit i druhou převlečku a radiátor buď sundat a nebo ho můžeš jenom spodkem odklopit od zdi a něco za něj strčit , aby ti držel v této poloze. No a pak si můžeš hrát s těsněním. Pokud tam máš pex al pex - bílá plastová trubka , tak z ní musíš dostat ten trn a vyměnit ho za nový. Před tím ho trošku namastit.( stačí naslinit) Nachystej si vandlíky hadru na zem a před tím si vše řádně promysli. Je topná sezóna - počítej s tím. A hlavně to nedělej sám ! Může se stát že ventily nebudou řádně držet a někdo musí běhat vylívat vodu z vandlíků - taky už se stalo a byl to fofr. Hihi . Jo a pozor , aby jsi nezhrnul a nebo neskřípnul těsnění !

Datum: 01.02.14 16:03

Díky za pomoc. Největší makačka byla vytáhnout trn z potrubí (byl celý plastový), ale nakonec jsem to zvládl a topení už nekape.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.