Kolik činí provize RK u podnájmu?

Od: Datum: 17.01.14 08:28 odpovědí: 5 změna: 17.01.14 13:29

Zdravím, sháním pronájem 2+1 ve zlíně do 8 000 včetně inkasa. Na internetu jsou v drtivé většině nabídky realitek, které obdsahují slovo "provize". Nevíte kolik asi tato provize činí při nájmu 8000?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.14 08:37

Dost často to bývá provize ve výši jednoho nájmu, ale záleží na solidnosti a krvežíznivosti RK.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 17.01.14 09:03
avatar

obvykle je potřeba počítat s investicí 3 nájmů---- jeden jako provize RK, jeden jako vratná kauce majiteli a jeden jako nájem na měsíc kdy se nastěhujete... A když skončíte, neplatíte poslední nájem (je placen z kauce) případně se dohodnete s majitelem jestli vám něco strhne za opotřebení nebo zničení v bytě...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.01.14 09:04

Ano, takto to většinou bývá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zabu
Datum: 17.01.14 10:08

S tou provizí to tak bývá. Ale každý majitel, který si řekne jen o jeden měsíc kauce, riskuje další dva měsíce prodělku, v případě, že mu nájemník přestane platit.
Druhá věc: To, že se neplatí poslední nájem, je na hraně zákona. Podle zákona musí být kauce uložena na zvláštním účtu, a nesmí s ní být manipulováno, kromě případů, kdy se z ní hradí nedoplatek na nájemném nebo službách. A má to svá pravidla a postup, který musíte, chcete-li se zachovat podle zákona, dodržet. Včetně vrácení celé částky, nebyla-li vyčerpána jinak. Musí být tento postup ve smlouvě, ale tím, že odporuje zákonu, tak nevím, nakolik je vymahatelný. Z obou stran. Domnívám se, že moc ne. A vzhledem k tomu, že smlouvu člověk potřebuje až když dojde k nějakému sporu, já bych do takové smlouvy nešel.
Nevím, jestli došlo k nějaké změně v novém OZ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 13:29
avatar

Pronajímám byty a je to tak, jak píše myse. Pokud se dostanete přímo k majiteli, máte ušetřený jeden nájem. Po prohlídce bytu se zkuste vrátit zpět a domluvit se s pronajímatelem bez realitky.

Každý se chce nějak živit..

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.