Jak vystěrkovat schody?

Od: Datum: 17.01.14 06:49 odpovědí: 4 změna: 17.01.14 10:55
avatar

Dobrý den všem, podotýkám, že jsem laik a učím se vše sám. Mám betonové schody, které jsem si nechal od zedníka dělat. Když jsem je asi po měsící přeměřil vodováhou, zjistil jsem, že mu to trochu letí. Jeden schod rovný, druhý má trošku spád atd. takže otázka zní:

jak to udělat do roviny (jakou stěrku, jak udělat šablony na schody apod.), na schody plánuji lepit schodnice dřevěné... a druhá otázka je:

Potřebuji udělat podezdívku pro parapety ale netuším, jak má být podezdívka vysoká, aby to potom šlo vůbec nainstalovat. Díky moc za čas a ochotu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.14 08:30
avatar
Se schodama to je má dlouhý povídání. Pro začátek se zeptám,máš je mezi zdi z obou stran, nebo budou z jedný strany otevřený?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 08:39
avatar

Z levý strany je zeď a pravá část je otevřená tam bude do budoucna zábradlí

Datum: 17.01.14 10:55
avatar
Tak v tomto případě bych na tu pravou zeď udělal falešnou schodnici, přilepil ji na zeď a do ní pak vyrovnal nějakými podlozkami beton a přilepil samotný stupeň. Není potřeba rovnat nějakou nivelačkou každej schod.
Ta falešná schodnice ti krásne schová přechod dřevěný stupeň a zeď. Navíc to i dobře vypadá a lehce si vodovahou vyrovnas podklad. Pravda, udělat ji správně není jen tak, ale dá se. Na něco si ji namalovat 1:1 a podle toho udělat s vyřezat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hudzi*
Datum: 17.01.14 08:55

O kolik ti ty schody letí? Je to v milimetrech, nebo centimetrech? Parapety- co máš za okna? U nových se dává z výroby dolů zakládací profil, do kterého se potom nasune těleso parapetu, jak zvenku tak zevnitř. Pokud to tak máš, tak dobetonovat až po tu spodní hranu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.