Plynovy kotel v bytě -velky tlak x male teplo

Od: Datum: 15.01.14 20:18 odpovědí: 7 změna: 18.01.14 13:02

zdravim,mam dulezitou otazku,bydlim v byte 3plus1 ale to bude asi jedno,jde mi o to ze mam plynovy kotel Dakon unical dua 24CK,ohrivam tim vodu na myti a taky do radiatoru,a pri topeni mi vyleti tlak vody na 3bary ale teplota vody je treba jen 60stupnu,kdyz vidim ten tlak tak uz me svrbej nohy abych od toho utekl,zkratka kdyz sme se pristehovali tak to byla pohoda,voda v zime na 90stupnich a tlak treba jen 1,5baru maximalne ale ted je to naopak vysoky tlak a nizka teplota,co s tim?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.14 21:17

Kouknul bych na expanzku. Na kolik je natlakovaná?

Ohodnoceno: 1x

Od: hop®
Datum: 15.01.14 21:53

Souhlas, zkontrolovat natlakování expanzky...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.01.14 21:53

Ahoj. Lukisi, že máš velký 3+1 není jedno. Za to, že jsi si ho pořídil, tě všichni obdivujeme a přejeme ti ho. K tomu topení bych podotknul, že není potřeba, aby ten kotel dupal na 90 st. To se dá seřídit ovládáním-nastavením systému. Rozhodně je potřeba si zkontrolovat ten tlak na expanzi. Je na ní nahoře moto ventilek.Dej vědět, co jsi zjistil za stavy a nastavení.

Od: lukis
Datum: 16.01.14 20:34

ok expanzni nadoba mi neni cizí,vim kde je,vím o tom ventilku ale doted sem nevedel jak funguje,jesiv ni ma byt vzduch nebo voda,pri nastehovani do toho bytu jsem musel vypustit vodu z celyho okruhu pac sem opravoval kohoutky u radiatoru pac byly zatuhly a nektery prosakovali a zrejme tedy po napusteni se mi do expanzky dostala voda,jak tedy napustit vodu aby se nedostala do ty expanzy? to mi nejde do hlavy,napada me zpusob: vypustit vodu,oddelat expanzu a vylejt vodu,napustit trochu vody do okruhu,a pak pumpickou dotlakovat expanzu,jenze to je velice nepresny postup,a napustit trochu vody-to taky nezni dobře,tak poradte prosim jak na to,diky

Datum: 17.01.14 20:40

Lukisi, tím ventilkem si můžeš měřákem na pneumatiky tř. z auta změřit ten tlak. Když bude málo, tak přifoukneš. Když moc tak odpustíš. Tlak na druhý straně, v topení by měl být 0.1 na výškový metr soustavy +-. Toho docílíš připuštěním vody do systému. Buď hadicí, nebo ze studené vody na přívodu do kotle s ohřevem-u kombíka. Ale to, jsem už psal. Klidně se ptej. Ahoj.

doplněno 17.01.14 20:42:

Sorry, psal jsem to někde vedle. Furt to někde píšu.

Od: zabu
Datum: 18.01.14 00:51

Čekal jsem, jestli se tu objeví někdo z topenářů. Správný postup je ten, že se nejdřív vypustí voda z okruhu, resp. správnější výraz je odtlakuje. Vypustit, dokud není tlakoměr na nule. Potom dofouknout tlak v expanzce cca o 0,2 - 0,3 atm víc, než je provozní tlak napuštěné soustavy. A teprve potom se dopustí celý systém vodou, odvzdušní a odzkouší. Je to tu na poradně mnohokrát řešeno.

Datum: 18.01.14 13:02

Ahoj. Pro to konečné doladění není třeba vypouštět celý systém. Tím opětovným dopuštěním se do systému dostane zbytečně okysličená voda. Hlavně se nesmí udělat chyba při natlakovávání expanze. Známí do ní nabušili 7atm. Pořád se dívali na tlakoměr v systému. Stala se chybka. Ještě že jim ta piksla neprdla. Tak na to pozor.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.