Místnost rychle chladne

Od: Datum: 15.01.14 19:34 odpovědí: 3 změna: 16.01.14 09:07

Koupili jsme starší RD ke kterému je přistavěna jedna místnost cca 2,5 x 6m (byla využívaná jako obchůdek a zřejmně dělaná narychlo a ne úplně pečlivě). A právě s touto místností máme dost verlký problém co se týká topení. Vytopíme ji na 22°C a během 2 hodin to spadne klidně i na 15°C. Jednou dlouhou stranou je místnost spojena s domem a druhou dlouhou stranu jsme zateplili 15cm polystyrenem. Strop je bohužel udělán jen z nějakých trámků na kterých leží vlnovky tak jsme dali na strop také polystyrenové desky (5cm) ale zlepšení celkem žádné. Na podlaze je dlažba a co je pod ní bohužel nevíme ale je hodně studená takže je možné že tam není nic. Je mi jasné že chladnout to bude pořád dokud nebude pořádná střecha ale i přesto, poradil by někdo nějaké tipy abychom to chladnutí nějak zpomalili?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hubas*
Datum: 15.01.14 20:51

Buď úplně změnit způsob užívání této místnosti nebo topit pořád...nic jiného nevymyslíte. Nepíšete nic o způsobu vytápění, jestli je tam komín, dal bych kamna se šachtou a v režimu stáložáru temperovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.14 22:12

Jediná varianta je místnost pořádně zateplit.

Píšete že na stropě jsou pouze vlnovky na trámech a pod to jste přidělali 5cm polystyrenu. 5cm je při této konstrukci dost málo. Na vlnovkách se Vám na 100% již sráží vlhkost a zcela jistě Vám začnou plesnivět nosné trámy.

Takže tam přidejte alespoň dalších 10cm polystyrenu (překrýt spáry původního).

Dále nepíšete jaká jsou v mísnosti okna. Pochybuju že jsou nějaká kvalitní, takže další krok je vyměnit/zateplit okna.

Se zateplením podlahy toho moc nevymyslíte, tedy alespoň ne bez celkové rekonstrukce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 09:07
avatar

To zateplení 10 cm také vřele doporučuju - před pár dny jsem nechala místnost, ve které bylo vždy velice chladno oproti zbytku bytu, zateplit a výsledek je okamžitý.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.