Znacka Ryobi - povest a spolehlivost?

Od: Datum: 15.01.14 11:51 odpovědí: 4 změna: 22.05.16 16:57

Ahoj, mate nekdo fundovane informace, jak je to s touto znackou? Muzu koupit v bazaru ojete bouraci kladivo Ryobi za 4000 Kc, takoveho jako je na tomto obrazku http://stroje.bazos.cz/inzera…aci-kladivo-Ryobi-CH-485K.php

1. jak je to se servisem v CR? (nechci Hiltu, ktera ma centralni sklad ND v Polsku, je draha, a do rotoru davaji cipy na pocitani motohodin, po prekroceni se stroj zastavi. Nechci Bosch, zacina to bit bida s kvalitou a to i u modre rady. Super servis Makita a Hitachi - osobni zkusenost, nemaji kurvitka a poskytuji sve origo ND i neautorizovanym servisum bez kecu.

2. jak je to s kvalitou Ryobi? Na netu jsem toho moc nenasel. Jsou to japonci, to je fakt a i jista zaruka kvality, dalsi nazor rikal, ze to je takovy lepsi Black and Decker. Je jasny ze nemuzu za tuto cenu chtit standard Festool/Metabo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.14 16:42

Ahoj,máme od Ryobi šroubovák, vrtací kladivo a drtič:) Používáme to dost často, máme to sice již po záruce (šroubovák a drtič, cca 9 měsíců,u kladiva vypší za 14 dnů), ale nikdy nebyl problém. Jen s drtičem-maličkost, ale zavolali jsme do servisu, přijeli a opravili. Myslím, že výkon, výdrž a kvalita zpracování jsou v pohodě.

Ohodnoceno: 0x

Od: hubas*
Datum: 15.01.14 18:28

Řekl bych, že se jedná o docela starý model, kvality bych se nebál za předpokladu, že lze servisovat (To si můžete ověřit na stránkách oficiálních distributorů) Jenom mi moc nejde do hlavy, jak stroj s příkonem 850W může dosahovat takové energie úderu, která je cca pětinásobná proti kladivům typu sds+ s obdobným příkonem. Ryobi je zajímavá značka, ale nikdo koho znám, ji nemá a jen tak asi mít nebude. Dejte vědět, zda-li jste koupil.

Datum: 22.01.14 09:58

Tak davam feedback: nakonec jsem to nekoupil, i kdzy jsem chtel, protoze z toho bazaru me to uteklo. Pred tim jsem jeste volal do centralniho servisniho strediska, co Ryobi opravuje , primo jsem se nechal prepojit na servisakova co to x let opravuje a vytahl jsem z neho informace. Byl ochotny a na ferovku mi vse sdelil. Ten stroj je super, nesere se, nema kurvitka. Jde jeste o original japonskz vzrobec, japonskou firmu, nez ji nekdo koupil. Ted uz Ryobi tyto robustni hlinikove stroje nedela, vyroba skoncila minuly rok. Ted delaji rozne plastove nahrazky, takove solichacky a designove vysperkovane strojky. Pokud se staremu stroji da pravidelna udrzba a servis (uhliky, specialni vazelina, tu a tam vymenit tu lozisko, tu nejaky krouzek), tak je ten stroj vecny, kope/boura cely rok a bez problemu. Extremne dulezite je, ze to jen seka, a neni ram rotacni vrtaci mechanismus. Tato kombinace je vrazedna, kolik % se vrta a kolik % se seka? Samozrejme vice se seka, a na to prave kombinovane stroje nejsou stavene a za par let jdou do vecnych lovist.

I se mene krade, neni to SDS max, ty sekace 21 mm sestihran jsou dalelo mene rozsirene. Za 4.000 koupit tu Ryobi bylo pry super, u toho servisaka uz pry existuje fronta - poradi zajemcu, at jim to nejake vracene na ND z pujcoven repasuje / posklada a odproda. Takze mam smulu. Obcas to chce mene premyslet a a rychleji jednat.

Od: nemec
Datum: 22.05.16 16:57

Dobry den,nahodou jsem cetl Vase odkazy,mam vrtaci kladivo RYOBI ED 450 E a shanim servis,nebo prodej nahradnich dilu,v hlavicce nedrzi naradi SDSMax,tak bych ji chtel vymenit,

nevite prosim nejaky servis,nebo prodej nd?

Dik za ochotu nemec.jiri@tiscali.cz

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.