Kondenzační kotel s integrovaným zásobníkem

Od: Datum: 14.01.14 17:55 odpovědí: 6 změna: 15.01.14 12:53

dobrý den mam dotaz jestli je lepší kondenzační kotel s integrovaným výměnikem nebo zvlašt kotel a nadobu na ohřev vody. Budu měnit stary plynový kotel za nový ohřev vody mam zatim na elektriku tak to chci nějak skombinovat abych co možná nejvic ušetřil . Pokud má někdo skušenost co je lepší nebo kontakt kde poradi budu rád Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 14.01.14 17:59
avatar

Většinou bývá externí zásobník sice větší počáteční investice, ale pak už jen úspora. Ale záleží na mnoha dalších okolnostech, i ekonomičnost kondenzačních kotlů oproti klasickým plynovým je diskutabilní.
Určitě počkejte ještě na další, odbornější rady, některá rozhodnutí není dobré uspěchat! ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pvychytil*
Datum: 14.01.14 20:23

no právě kondenzační kotel je usporny tak nejlip na podlahovku jenže ja pomalu opravuji RD a zrovna mi kotel odešel zatim to řešim krbovymi kamny ale při rekonstrukci častečně počitam i s podlahovkou tak sbiram informace jak to nejlepe nachystat. Zatim jen potřebuji ohřivat vodu a topit a tych peněz taky zatim neni max tak do 50tisic bych se chtěl dostat

Datum: 14.01.14 21:18

já mám kondenzační kotel Junkers a jelikož topím v krbu, tak jej využívám až na vyjímky jen pro ohřev vody. Koupil jsem ho za 30.000 kč Osobně bych se nebál tuto variantu doporučit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 15.01.14 12:53

Já osobně jsem pro řešení zvlášť kotel, zvlášť ohřívač zapojený do okruhu topení. Tak jak to tu radí někdonahoře. Je dobré když má ten boiler i spirály na elektřinu. Nemusíte v létě pouštět kotel kvůli ohřevu TUV. Důvod proč si myslím, že je to lepší zvlášť ohřívač a zvlášť kotel je ten, že teď Vám stačí třeba jen 80l zásobník. S růstem počtu lidí a dětí v domácnosti, vám 80 nebude stačit, a tak si bez problémů ke stávajícímu kotli pořídíte nový-větší ohřívač. Kdežto přídávat ohřívač ke kotli se zásobníkem, není až takové jednoduché. Ten kotel to musí umět-ovládat externí ohřívač, nebo musíte zajistit automatizaci nějakou "svojí" cestou.
Pokud budete topit jen podlahovkou, tak asi je kond. kotel dobrá volba. Nevím jak je to u kond. kotle s ohřevem TUV, k tomu ať se vyjádří někdo se zkušenostmi s kond. kotlem. Pokud ale plánujete vedle podlahovky i normální radiátory, jsou to zbytečné výdaje za kond. kotel. V tom okamžiku nevyužijete kond. teplo, a ty úspory dané využitím kondenzčního tepla nebudou. Do klasických radiátorů musíte tlačit výrazně teplejší vodu než jste schopen ekonomicky vyrobit s využitím kond. tepla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 18:42

Záleží, kolik máte místa na instalaci zařízení. Pokud je to v bytě, tak jednoznačně kotel s integrovaným výměníkem. Pokud je to v domku, tak můžete uvažovat o jednodušším stacionárním plynovém kotli a TUV připravovat v průtokovém ohřívači zapojeném do topného okruhu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: av
Datum: 15.01.14 09:12

Doporučení topenářů a revizního technika: kotel + externí zásobník.

Porucha v obou zařízeních současně je málo pravděpodobná.

Porouchá-li se cokoli v kotli s integrovaným zásobníkem, jste ´nahraný´.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.