Vymena laminatove desky kuchynska linka

Od: Datum: 14.01.14 16:29 odpovědí: 7 změna: 15.01.14 10:00

Dobry den, podarilo se mi propalit hrncem laminatovou kuchynskou desku. Poskozeni neni velkeho rozsahu, ale obavam se ze specialni tmely na tuto oprabu pouzit nepujdou. Mate nejaky tip jak opravu provest bez nutnosti vymenit celou pracovni desku?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 14.01.14 17:30
avatar

Šikovný truhlář by poškozené místo odvrtal a vlepil nový kousek ze stejného materiálu, spoje přetmelil. Ale tato oprava nebude levná, budete potřebovat kousek stejného materiálu, a opravené místo stejně bude vidět, akorát méně než teď.
Buď se smiřte se závadou, anebo vyměňte desku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 18:23
avatar

Šikovný truhlář to bez řečí vymění. Jakékoliv flikování, tmelení a pod je ve výsledku snad ještě hnusnější než aktuální stav. Prostě je poškozena melaminová vrstva, s tím se nedá nic moc dělat. Buď Vám to nevadí - ono je to víceméně vzhledová vada - pak se nic neděje a vše je OK, nebo Vám to vadí a tím pádem je netno vyměnit celý poškozený díl. Při tom je však nutné se intenzivně modlit, aby ještě byl k sehnání daný dekor, jinak je problém ještě větší.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.01.14 17:32

Místo můžete zatřít libovolnou barvou.

Pokud ale má být oprava tak aby poškozené místo nebylo vidět, čeká Vás výměna celé desky.

Naštěstí tento dekor je celkem běžný a levný. Takže než laborovat s nějakou nejistou opravou (čas, práce, materiál) vyjde Vás výměna na podobné peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 18:35

Opravit to, aniž by to bylo vidět, asi nepůjde... Nejjednodušší by bylo to zarovnat (zabrousit, zatmelit) a dát na to kruhový nebo čtvercový výřez samolepící folie nebo lamina stejného dekoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 19:09
avatar

Bud vyměnit desku a nebo si zvyknout. Nic mezi tím není. Jakékoliv flikování čímkoliv je cesta do pekel a jen urychlí výměnu celé desky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hudzi*
Datum: 15.01.14 09:40

Ta kuchyně nevypadá jako uplný šméčko, tak trojku za desku snad přežijete ne? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 15.01.14 10:00

vymněnit, nemá to vpodstatě řešení. Dítu na sklokeramiku udělátesám, to není problém..problémbymohl být, jestli je deska načepovaná, já ji přichytil úhelníky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.