Pronájem nemovitosti s následným odkupem

Od: Datum: 14.01.14 15:09 odpovědí: 1 změna: 14.01.14 15:51

Zdravím všechny

a mám dotaz, zda tu má někdo zkušenost s pronájmem domu s následným odkupem. Jaká jsou úskalí? Má nájemce pouze přednostní právo odkupu? Odečítá se celá cena pronájmu z ceny nemovitosti? Je na to nějaká speciální smlouva nebo jen nájemní s přednostním právem odkupu? Děkuji za jakékoli informace.

Alena

doplněno 14.01.14 15:13:

Omlouvám se a opravuji předmět: Pronájem nemovitosti s následným odkupem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pavla2014
Datum: 14.01.14 15:51

Nájemní smlouva nezakládá přednostní právo k odkoupení nemovitosti. Tato situace se řeší smlouvou o budoucí smlouvě kupní, ve které si také ujednáte, že zaplacené nájemné bude považováno za splátku kupní ceny. Nejlépe uděláte, když zajdete k notáři. Připraví vám potřebné smluvní dokumenty - nájemní smlouvu a smlouvu o budoucí smlouvě kupní. Jakmile budou splněny podmínky pro odkup nemovitosti, sepíšete u notáře smlouvu kupní a záznam o přijetí kupní ceny do notářské úschovy. Následně notář vyhotoví návrh na vklad a po zapsání vlastnického práva do katastru nemovitostí bude prodávajícímu poukázána částka z notářské úschovy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.