Jak vybrat křovinořez?

Od: Datum: 14.01.14 14:06 odpovědí: 8 změna: 15.01.14 19:11

zdravím vás, prosím poraďte mi-chtěla bych si pořídit křovinořez,bude používám převážně na stráně, náletové rostliny atd. nabídka je opravdu široká a i cenové relace jsou u některých dost vysoké. jaký máte doma vy a jak jste s ním spokojeni? popřípadě na co si dát pozor při koupi? např. výkon,atd. předem vám děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 14.01.14 14:28

Na jak velkou plochu, jak často ho budete používat, kolik do něj chcete investovat?

Já používám husqvarna přesný typ nevím, . Cenová relace do 20 tis. S tím jsem spokojený,

Druhý křovinořez mám ,,čínský,, prodává se na aukro, v servisech, kde opravují zahradní stroje. Obsah je

tuším 47 ccm. Cena do 5 tis. I s tím jsem spokojený, již ho vlastním 3 rokem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.01.14 14:52

Ahoj. Dělat se dá skoro s čímkoliv. Rozhodující pro výběr určitě bude výkon motoru a ten by měl vycházet ze sekané plochy a kolikrát ročně se bude sekat. Jde o délku travin a jejich sílu. Co bych určitě doporučil, tak kšandy na obě ramena s rukojetí do obou rukou na rozpaženou. Pro snadnější ovládání. Pod 3mm na struně bych také nešel. Bez přilby se štítem a chráničema uší taky ne. Malým odraženým kamínkem to sakra bolí do ucha i jinam. Když už není vyhnutí, tak do lejn najíždějte z leva. Pak letí od sekáče. Obráceně ti funguje přez štít jako hovnosprej. Sekal jsem s Husquarnou i Stihlkou a je to tak nějak jedno čím, jen když to má patřičný výkon. Bacha na správné ředění benzínu s olejem u dvoutaktu. Jsou i čtyřdobé křoviňáky.

doplněno 14.01.14 14:54:

Zapomněl jsem na nutnost koupit grafitovou vazelínu na úhlový převod. To je to nad sekací hlavou se strunou nebo kudlou.

Datum: 14.01.14 18:14

bude tak na stráně, 3x ročně sekaná plocha to vůbec nedovedu odhadnout ale o fotbalové hříště se opravdu ani vzdáleně nejedná. jaký výkon už je v pořádku? aby trochu vydržel a hned se nezadřel motor. chtěla bych určitě levnější typ do 6 000,-

doplněno 14.01.14 18:20:

jak koukáte na výkon motoru 0,7 kw?

Datum: 15.01.14 00:50

Ahoj. To bude asi málo. Obsah motoru alespoň 35-40 ccm. Dneska jsou ty hračky už levnější, ale vyplatí se trochu přidat.

Od: moto®
Datum: 15.01.14 09:59

Osobně bych volil mezi značkami Stihl a Husqvarna a pokud bych měl vybírat konkretní výrobek, vybíral bych podle ceny, obě firmy dělají prodejní akce a mají občas velmi dobré ceny v těchto akcích a domnívám se i, že na křovinořezy je v předjaří dobrá doba nakupovat, křovińáky teď moc nejdou a prodejci se hodně snaží.

Kdysi jsem prodával s motorkami i křovinořezy Husqvarna a to i přes docela nepřijemné chování dovozce, který s prodejci tehdy jednával jako s rukojmí, právě pro jejich kvalitu. Sám jsem si pořídil později ze zvědavosti čtyřtaktní křovinořez Honda a jsem s ním náramně spokojen. Jen jsem měl možná volit o číslo větší obsah.

Záleží samozřejmě na rozloze ploch které se sečou, dle tazatele se bude jednat o větší plochy, tak zřejmě již křoviňák většího obsahu poloprofesionální nebo uplně profesionální.

doplněno 16.01.14 23:11:

Oleo Mac jako křoviňák neznám, s pilami této značky mám nedobré zkušenosti. Dole někdo doporučil značku Partner, tato patří pod Elektrolux pod který spadá i značka Husqvarna a i Partner dělá kvalitní výrobky. Pokud u nich najdete něco přístupného, neměla by jste pochybit.

Datum: 15.01.14 13:10

tak jsem tak prohlížela a bohužel na husqvarnu nebo stihl bohužel nemám, ikdyž je mi jasné že tihle by byli opravdu nejlepší. dá se sehnat slušný neznačkový křoviňák do 5 000? klidně mu budud dělat odpočinkové přestávky aby se mi nezadřel motor :-D poraďte

doplněno 15.01.14 13:24:

http://krovinorezy.heureka.cz…mac-sparta-380-t/specifikace/

co říkáte na tenhle? vypadá celkem slušně , vyveďte mě popřípadě z omyslu, chápu to dobře že mohu s tíhle strojem sekat jak strunou tak kotoučem( 3-zubí) atd. hlavně aby mi to posekalo náletové dřeviny

Datum: 15.01.14 15:32

Ahoj. Vážená Kytičko. I tenhle komár je schopen vás dostatečně unavit. Tak, že budete odpočívat kůli sobě a ne naopak. Pauzy mají být po vyjetí nádrže. Kudla je k němu v ceně, má to dvojitou rukojeť a kšandy jsou taky dobrý. Tou kudlou se dá sekat i delší tráva a dřevní nálety. Když půjdete včas do trávy, tak do 15cm, tak můžete mít záběr až takový, kam vás pustí kyčle. Kam se až otočíte. To je pak lepší než rotačka beze sběru. Kupte si pořádný motorový olej a správně ho podle návodu míchejte. Na tom se nevyplatí šetřit. Stejně jsem rád, že sníh nepadá a tráva ještě(u nás) neroste. Jeden kámoš v Českým ráji už běhal s rotačkou na letošní 10 cm trávě.

Od: hubas*
Datum: 15.01.14 19:11

Nikdo to zde nezmínil. Velmi podstatný parametr je hmotnost, zvláště pro ženu. Dobrou zkušenost mám s lehkým křovinořezem Partner. Nač silný a těžký stroj, když Vás brzo unaví.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.