Kam s věcmi po rekonstrukci bytu v Plzni?

Od: Datum: 14.01.14 10:59 odpovědí: 12 změna: 14.01.14 14:46
avatar

Zdravím. Rekonstruoval někdo v Plzni byt a řešil, kam odvézt všechny ty staré věci?

Komplet jsem zrekonstruoval byt a teď mám v jedné místnosti skladiště a potřeboval bych to naložit do dodávky a všechno odvézt, nejlépe na jedno místo.

Mám tam: dřevo (obložky, latě, prkna, parkety), zbytky sádrokartonu a polystyrenu, železo (dráty, trubky, tyče, profily), radiátor (žebrovaný ze svařovaného plechu), plastovou rohovou vanu, záchodovou mísu, dřevěné žaluzie z oken, rozštípanou postel z masivu, desky (dřevotříska, sololit) a tři dřevotřískové skříňky lakované.

Poradí někdo, kdo tohle tak nějak taky řešil?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: flip
Datum: 14.01.14 11:01

Sběrný dvůr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.01.14 11:04
avatar

Dobrý den, asi bych se poptal ve sběrném dvoře, ale odvoz nezajišťují. Další možnost je zřejmě využít nějakou firmu na vyklízení (ti mají i odvoz). Zdravím!

doplněno 14.01.14 11:06:

Také jsou i bazary stavebnin, kde lze prodat zbytky materiálu nebo starší materiál.

doplněno 14.01.14 11:23:

Některá města zřizují i veřejné přistavení velkých kontejnerů (u nás je to v sobotu dopoledne).

Tam lze naházet vcelku vše. A někdy tam probíhá i "burza", protože např. železo si hned berou bezdomovci a dřevo zase jiní a tmavší obyvatelé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 11:16
avatar

Chystám se zavolat do sběrného dvora, ale už jsem takhle jednou vyhazoval (chtěl vyhodit) materiál po rekonstrukci podlah (škvára, heraklit, ipa a parkety) a už to byl problém. Tam to brali, tam ne. Tam za to chtěli tolik a tam zase tolik. Nakonec jsem objednal avii, všechno naházel do kontejneru a pak zaplatil. Ale byla to docela pálka! Tak bych spíš chtěl nějké rady, kam to vyloženě nevozit a nebo spíš, kam to určitě odvézt, nějakou zkušenost.

V bazaru jsem byl, kousek od nás je stavobazar. Jásal jsem, když jsem tam viděl wc, vany, dokonce pladtová luxusní vana s hydromasáží. Ale pak mne paní usadila, když mi řekla, že wc už neberou a vanu určitě ne. Navíc to tam funguje tak, že já to zaplatim a když by to prodali, tak mi z toho něco daj. Přišlo mi to fakt divný.

Od: pt®
Datum: 14.01.14 11:25
avatar

Objednejte si kontejner, jistě je v Plzni firma, která přistavuje kontejnery. Jim řeknete o jaký odpad se jedná a oni sami odvezou tam, kde to vemou. Vy jen zaplatíte, ale také sám do kontejneru nanosíte, nebo venku odchytíte nějaké chlápky, dáte jim na svačinu a oni Vám to odnosí. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 11:52
avatar

Objednám, ale nerad bych, aby to stálo moc. Ono už jen přistavení vyjde na nějakou tisícovku :/

Od: hop®
Datum: 14.01.14 11:26
avatar

V pražských sběrných dvorech berou zdarma dřevo, i další materiály, je však nutné roztřídit do různých kontejnerů. Kovy bych asi odvezl do sběrny, aspoň by bylo na pivo. S ipou bývají problémy, je řazena mezi nebezpečný odpad. Polystyrén někde dávají do plastů, SDK patří do "objemného odpadu", WC mísa po rozbití patří do suti (v Praze je limit na suť 1m3 měsíčně).

Na Vašdem místě bych naložil železe a po cestě se stavil v nejbližším sběrném dvoře a zjistil podrobnosti. Bohužel více neporadím, situaci v Plzni neznám...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.01.14 11:43
avatar

I tak díky za vyčerpávající odpověď. Rozmlátit mísu mne nenapadlo :)

Od: hudzi*
Datum: 14.01.14 12:25

Kolik máte před barákem kontejnerů na komunál? :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 12:39
avatar

Dva a věčně skoro plný. Nosit po kouskách jsem to už zkoušel .. odnosil jsem tak už pár metráků materiálu. Ale ta vana se tam nevejde a když tam hodim wc, tak to taky nebude ono :))

Od: pt®
Datum: 14.01.14 12:49
avatar

Pokud není wc prasklé a a zaprasené, tak bych ho postavila ke kontejneru třebe večer a myslím, že do rána by bylo pryč. Někomu by se hodilo třeba na chatku. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 14:42
avatar

Je naprosto v pořádku, zářivě bílé s dekorativním průsvitným modrým prkýnkem. Ale nejsem schopen to čapnout a postavit ke kontejneru. Už jen proto, že by mě někdo viděl a těžko bych to někomu vysvětloval .. hned bych byl bordelář a možná i vrah .) Je mi jasné, že železo se tam ani neohřeje, ale skoro v centru města tam stavět záchodovou mísu .. nejsme cikáni, přece .)

Od: hop®
Datum: 14.01.14 14:46
avatar
Souhlasim, zrovna WC misu tezko nekdo ukradne, zpenezit nejde, navic i kdyby ji ciste nahodou nekdo potrebovak, tak si kvuli hygienickym predsudkum radsi koupi novou...
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.