Hučení v topení

Od: Datum: 13.01.14 20:25 odpovědí: 9 změna: 21.11.14 11:19
zdravim,
mam rok nove v byte udelane komplet nove topeni. Kotel brotje wgb k20e. Posledni dobou se casto objevuje huceni v topeni. Kotel netopi, resp. je na utlumovou teplotu, i pres to v kotli neco bezi a pri tom topeni huci.
Cim to muze byt? Je neco spatne?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.14 20:55

Že by oběhové čerpadlo?

Ohodnoceno: 0x

Od: isteron
Datum: 13.01.14 21:04

Zistite si ako máte zapojený pohon obehového čerpadla . Ak čerpadlo nefunguje, mal by bezpečnostný termostat vypnúť kúrenie, ak stúpa teplota nad normu.

Od: hop®
Datum: 13.01.14 21:09
Podle typu kotle se obehove cerpadlo zapina i v dobe, kdy kotel zrovna netopi, ma to vice duvodu. Rezimy cerpadla lze u nekterych kotlu nastavit v servisnim menu kotle.

Od: robert525
Datum: 13.01.14 21:37
jede to i x hodin vkuse, je to ok? Nikdy to nedelalo. A to huceni jde docela slyset.
Datum: 13.01.14 22:26

Ahoj. Jak píše HOP. Asi je nutné zkrátit čas doběhu čerpadla. U menších kotlů na to stačí pár-2-3 minuty. Např. u 350 kW to mám asi těch 5 minut. Ale, když kotel topí na málo, to čerpadlo musí běžet.

Datum: 14.01.14 06:50

Topení mám rok, nikdy to nedělalo - objevilo se to asi 2 měsíce zpět poprvé. Nikdy jsem nic nenastavoval ohledně čerpadla, vše by tedy mělo být od začátku stejné.

A hlavně to dělá, když je topení vypnuté, kotel netopí, radiátory jsou chadné.

Při topení v radiátorech nehučí, to jsou tiché.

Od: jim®
Datum: 16.10.14 12:54

Mám stejný problém-topení mám 5let,bylo slyšet vždy-ale jen málo,až letos je te teda síla-už jste na to něco vymyslel?

Datum: 16.10.14 14:07
Nakonec odeslo cerpadlo, kotel se prehrival a nasledne vypinal. V ramci reklamace vyreseno. Tento rok jsem jeste netopil, ale na ohrev vody jede bez problemu.
Od: nivarox
Datum: 21.11.14 11:19

Já mám podobný problém. Po třech letech mi začal kotel ne hučet, ale vít. Vždy když jel na malý výkon, např. sepl nad ránem na požadovanou teplotu. Děs a hrůza. Můj servisát to opravil, rok to sekalo jakž takž dobrotu, ale po roce opět to začalo. Vidím, že s kotlem Broetje jsem šlápl vedle. Neznáte někdo řešení? Děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.