Rozdíl vypínačů

Od: Datum: 13.01.14 20:00 odpovědí: 8 změna: 13.01.14 21:56

Prosím vás, jaký je rozdíl mezi vypínačem šňůrovým a vypínačem mezišňůrovým? Potřebuji na dvojlinku dát vypínač k lampičce. Jedna stana bude na vidlici do zásuvky a druhá k lampičce. Jen nevím, jaký vypínač použít, jaký je v nich rozdíl.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.14 20:13

Doufám, že se nepletu, ale podle mého názoru jde o jeden a ten samý vypínač (ten co myslíe), uvedený pod dvěma názvy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.01.14 20:14

Šňůrové vypínače se dělí na průchozí (neboli mezišňůrové) a koncové. Alespoň k tomu jsem před časem dospěl při hledání jména šňůrového koncového vypínače.

Od: hop®
Datum: 13.01.14 20:15
I ja myslim, ze jde pouze o jiny nazev, znam ho i jako "prubezny"...

Datum: 13.01.14 20:19

Teda bez záruky - mezišňůrovým vypínačem šňůra prochází, to znamená, že oba vodiče přicházejí od zástrčky do vypínače, projdou vypínačem, kde se vypíná jeden (či oba) vodič a oba pokračují ke spotřebiči. Šňůrovým vypínačem šňůra neprochází. Přívod do spotřebiče je zajištěn jiným způsobem, ze spotřebiče vede jeden vypínaný vodič do vypínače a druhý vodič té samé šňůry zpět do spotřebiče.

doplněno 13.01.14 20:20:

No vida. Než jsem splodil tohle krkolomné vysvětlení, už není potřeba :(

Datum: 13.01.14 20:30

Myslím,že to potřeba je,protože je to nejpřesnější odpověď.Samozřejmě jde i mezišňůrový vypinač použít jako koncový.

JABRAKA

Datum: 13.01.14 20:32

Většina těchto vypínačů se dá navíc zapojit oběma způsoby, jak doprostřed kabelu, tak na jeho konec.

Od: frantik*
Datum: 13.01.14 21:26

šnůrový vypínač tedy brát jako koncový (dle toho jak popisujete)? Když jsem viděl ten mezišňůrový a šňůrový, tak na pohled byly stejný - na obou stranách byl vstup (výstup na kabel), proto mě to docela zmátlo. Jinak dle pohledu bych řekl že není žádný rozdíl.

Datum: 13.01.14 21:56

Většinou jsou tyto vypínače mechanicky konstruovány tak aby se daly zapojit:

Plná čára: průběžný, uprostřed dvojlinky

Čárkovaná: koncová varianta dvojlinky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.