Kontrolní otvory spalinové cesty

Od: Datum: 13.01.14 15:06 odpovědí: 3 změna: 13.01.14 19:06

Dobrý den, nechali jsme v bytě zhotovit revizi spalinové cesty pro plynový kotel. V revizní zprávě je uvedeno, že je třeba zbudovat dvířka do sádrokartonového podhledu a přidat revizní koleno ke kontrole. Řešili byste si situaci nyní nebo nechali záležitost na konec topné sezony? Po konzultaci s kominíkem jsme byli informování, že bude možná nutné řešit spalinovou cestu zcela novou, že potrubí již nevydrží napojení T -kusu. Máte doporučení na kominickou firmu v Praze, která podobné věci řeší? Je po napojení revizního kolena třeba vystavovat nějakou zprávu? Děkuji za zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.14 16:10
avatar

Pokud Vám kominíci nenapsali, že má komín závadu, bránící provozu, je zbytečné spěchat. Nalezené drobné závady odstraňujte podle možností, nejpozději do příští kontroly. I kdybyste to nestihli, budou kominíci možná nadávat, ale to je všechno, co mohou dělat.

Já už léta ke vší spokojenosti využívám služeb této firmy, případně této, (ale s nimi jsem se před časem nepohodl, což neznamená, že by to byla špatná firma).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.14 16:33

Ahoj. V dotazu chybí informace, proč by nešel vložit T kus a z čeho je to samotné potrubí. Jakým způsobem je řešen prostup komínu tím podhledem? Jde o to, aby tam byla izolace ohledně přenosu tepla, aby nedošlo k zahoření. Pokud v patě komínu budou kontrolní a vybírací dvířka, nemusí být další kontrolní otvor v koleně. To se potom dá oddělit od přerušovače tahu a oboustranně prohlédnout. Kontrola komínu směrem nahoru se provádí vloženým zrcátkem. Musí být průhledný. Světlo na konci komína. Více info by asi bylo v té revizní zprávě. Pokud je dobrá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.14 19:06
avatar

Kominíci podle současných předpisů musí kontrolovat celou spalinovou cestu až od spotřebiče. Požadují proto kontrolní otvor v koleně, aby nemuseli pokaždé rozebírat kouřovod, což je zvlášť v případě, že prochází sádrokartonovým stropem obtížné, až nemožné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.