Malování v pronajatém bytě

Od: Datum: 13.01.14 12:31 odpovědí: 10 změna: 13.01.14 19:24

Bydlíme tři roky v pronajatém bytě a chtěli bychom nyní nechat komplet byt se všemi pokoji vymalovat. Máme nárok na finanční spoluúčast ze strany majitele? Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.14 12:38
avatar

Žádná nárok nemáte. Představte se, že spousta lidí bydlí v bytě, jehož majitelem je bytové družstvo nebo město. Myslíte, že jim tyto subjekty přispívají na malování?

doplněno 13.01.14 12:49:

Zepe: ten kdo bydlí v družstevním nebo obecním bytě není povinen ohlašovat úmysl vymalovat. Pro byt ve vlastnictví jednotlivce platí stejná pravidla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zepe®
Datum: 13.01.14 12:42
avatar

Ne nemáte ale to je na majiteli.ale o tom pochybuji že vám přidá.ale vědět by o tom měl také vám může říct že si to nepřeje.

doplněno 13.01.14 12:43:

Ba naopak kdyby jste se jednou stěhovali z bytu tak byt budete muset dat do puvodního stavu když to bude chtít.

doplněno 13.01.14 13:23:

to ano bruno ja usoudil že podnájem má od soukromé osoby

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 13.01.14 12:58

Nemáte nárok na finanční spoluúčast. Náklady na výmalbu ponesete jen vy. Naopak po vás může majitel chtít až se budete třeba jednou stěhovat pryč, abyste byt vymalovali než se odstěhujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 13.01.14 13:01

Podívejte se na OZ od § 2235. Proč na vymalování bytu by vám měl něco dát, když ho užíváte vy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.14 13:03

Samozřejmě nárok žádný nemáte. Ale vše je o domluvě a nikdo neříká, že nepřispěje, ale určitě na něj nemůžete vlítnout jako, že to je jeho povinnost. Hlavně ho musíte o všem informovat a mít jeho souhlas, nejlépe písemně, protože jak se zde píše ať to bude znít sebe více nemsyslně, klidně může požadovat vrácení původního stavu (barev apod.).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 13.01.14 13:13
avatar

Nárok nemáte*hej*Apropos,pročtěte si řádně vaší nájemní smlouvu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.14 14:20

Zeptejte se ho, to nic nestojí. Pravděpodobně ne, ale třeba pokud je současná výmalba mizerná a vy to výrazně zlepšíte, tak by přispět mohl. Ale byla by to jenom jeho dobrá vůle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 13.01.14 15:20

Pro úplnost vám vkládám cit. nového OZ. Malování bytu je považováno za jeho běžnou údržbu.

§ 2207 (1) Po dobu nájmu provádí běžnou údržbu věci nájemce, ledaže se k ní zavázal pronajímatel. Ostatní údržbu věci a její nezbytné opravy provádí pronajímatel, ledaže se k některému způsobu nebo druhu údržby a k opravě některých vad zavázal nájemce.

§ 2247 (1) Strany si ujednají, která plnění spojená s užíváním bytu nebo s ním související služby zajistí pronajímatel; schází-li takové ujednání, použije se ustanovení odstavce 2.

(2) Pronajímatel zajistí po dobu nájmu nezbytné služby. Má se za to, že nezbytnými službami jsou dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod včetně čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, zajištění příjmu rozhlasového a televizního vysílání, provoz a čištění komínů, případně provoz výtahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.14 17:52
avatar

vše je o dohodě s majitelem, myslím, že při správné komunikaci by Vám mohl přinejmenším přispět aspoň na barvy, které pokud jsou nenáročné nebo bílé jsou poměrně dostupné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 13.01.14 19:24

Jen ještě taková připomínka mě napadla. Pokud budete v tom nájmu třeba dvacet let, tak by bylo celkem hloupé na každé malování shánět spoluúčast majitele. V jednom z bytů mám nájemníka už dvanáctým rokem, asi se ho zeptám kolikrát už maloval.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.