1xZměna dodavatele

Od: Datum: 13.01.14 10:09 odpovědí: 4 změna: 13.01.14 15:17

Dobrý den, potřeboval bych radu jak postupovat v mé situaci kterou se vaám budu snažit popsat. Bydlím v RD a cca před 4 lety jsem podepsal smlouvu s Bohemia energy o dodávkách plynu a elektřiny ( smlouva je na 10 let). Vše bylo v poho do doby kdy jsem chtěl v listopadu 2013 přejít k RWE s ujištěním od pracovnice RWE že nebudu platit žádné sankce Bohemce za předčasné ukončení jsem podepsal novou smlouvu s RWE. V prosinci mi přišel dopis že od ledna budu zákazníkem RWE ale přišel mi i dopis z Bohemky že mám zaplatit ,, deaktivační polatek" 12000,- ale pokud u nich zůstanu tak se polatek ruší. Jelikož jsem neměl na zaplacení poplatku tak jsem se rozhodl u Bohemky zůstat. U RWE jsem smlouvu zrušil (bez problému) . Ted ale nastala situace že mi dnes přijeli pracovníci RWE demontovat hodiny kvůli černému odběru. Tak jsem jim řekl že s tím nesouhlasím a hodiny mi nechali. Momentálně smlouvu nemám ale u Bohemia energy jsem stále veden a čekám na smlouvu novou. Jaký z toho můžu mít postih krom toho co už vím že jsem prý černý odběratel. Předem díky za jakékoliv rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 13.01.14 10:50

To vypadá, že jste si řádně nepřečetl smlouvu s B a dal na nějaké slovo z firmy jiné, která ráda vezme nového klienta. Proč? Chtějte to po té paní. Takže teď bez smlouvy ani u jednoho a odběr jede.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 13.01.14 11:03

když pohledáš, tak zjistíš, že tohle se tu už řešilo asi 14 dní zpět

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlada*
Datum: 13.01.14 13:15

Zdravím.

To co provedla a provádí Bohemia je neetické. Zvláště závazek na 10 let. Tak jak vy dopadlo hodně odběratelů. Ta smlouva je prakticky nezrušitelná. Pokud vím, tak se v tomto provádí nějaké právní kroky, ale v jakém stavu to je v tomto okamžiku nevím. Každopádně jste měl od RWE dostat nějaký aktivační dopis. Všechno bych radil zatím řešit dohodou s RWE a do vyřešení zůstat u Bohemie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zepe®
Datum: 13.01.14 15:17
avatar

nevím ale podival by se sem zde něco píšou

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.