Bojler - využití pojištění?

Od: Datum: 03.02.14 17:27 odpovědí: 3 změna: 03.02.14 17:47

Zdravím, prosím Vás, nevíte náhodou někdo, jestli se do pojištění domácnosti vztahuje i bojler? Nevytopil nás, ale udělala se dírka a kape, takže ho třeba vyměnit... Díky moc za info


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.14 17:30
avatar

Že by se pojištění domácnosti vztahovalo na běžné opotřebení kterékoliv věci (včetně bojleru) to by tedy musela být setsakra unikátní pojišťovna...nebo smlouva.

Ne, podle mne zcela určitě nevztahuje, pokud nemáte nějaké opravdu zázračné pojištění.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.02.14 17:45

Neznám Vaši smlouvu, ani pojišťovnu, u které jste, ale můžu říct, že na toto se pojištění nevztahuje.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.02.14 17:47

Už jsem si našla odpověď na netu... Že mě to nenapadlo dřív. Omlouvám se za zbytečný dotaz ;)

Ale kdyby náááhodou to chtěl taky někdo vědet, zde je odpověd:

Vodovodní škodou se rozumí škoda způsobená únikem vody nebo kapaliny z vodovodních nebo kanalizačních potrubí včetně napojených zařizovacích předmětů (armatur, baterií, klozetů, ohřívačů vody, apod.), nádrží, topných systémů a zařízení pro ohřev vody, kapalným médiem z hasících zařízení.

Vlastní škoda na vodovodním nebo kanalizačním potrubí nebo potrubí či tělesech topných systémů včetně nákladů na odstranění závady (bourání, výměna, zazdění atd.) je pojistitelem hrazena z pojištění nemovitosti pouze tehdy, byla-li způsobena přetlakem kapaliny nebo páry nebo zamrznutím vody v nich následkem nečekaného nebo extrémního mrazu.
Vlastní škoda na zařízeních připojených na potrubí je pojistitelem hrazena pouze tehdy, byla-li škoda způsobena nečekaným mrazem. Vodovodní škodou není škoda na potrubí nebo zařízeních připojených na potrubí ani náklady na odstranění závady (bourání, výměna, zazdění atd.), byla-li škoda způsobena stářím nebo provozním opotřebením, jako je např. koroze nebo kavitace _ v tomto případě pojistitel uhradí pouze škodu na ostatních pojištěných předmětech, které unikající kapalina poškodila nebo zničila.
Dále vodovodní škodou není škoda, ke které došlo nesprávnou obsluhou či údržbou nebo zanedbáním obsluhy či údržby

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.