Přenechání nájmu nebytových prostor

Od: Datum: 12.01.14 01:36 odpovědí: 3 změna: 12.01.14 15:43

Dobrý den,

Dnes jsem se dozvěděl, že bar v centru našeho města má být přenechán jinému uživately. Tento prostor vlastní město. Problém je v tom, že já bych si rád na tomto místě zřídil prodejnu elektra. Mé otázky zní : Pokud se současný majitel dohodne s budoucím majitelem o přenechání nájmu , tak to musí schválit rada města, ale je možnost , že by to neschválila? Měl bych podat tedy žádost? pokud bude víc zájemců, bude se město rozhodovat, a nebo to musí dát těm, co se domluvili? Jak by to bylo v případě, že já bych prostor dostal s případnym vyplacením předchozího majitele za jeho vybavení, když o něj nestojím? A nakonec...jaká je šance, když si nájemníci ( městské byty ) kteří bydlí nad tímto barem, neustále stěžují na hluk? To by mohla být pro mě výhoda, ne?

Předem děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 12.01.14 10:02

Je to majetek města, takže jedině město rozhodne, komu pronajme. Buď podle toho, co tam chce mít, nebo jak je u nás obvyklé vezme v potaz jiné důvody.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.01.14 10:28
avatar

Správný postup města by byl, že na úřední desce (jednak vitrína někde před budovou městského úřadu, jednak na internetu) zveřejní záměr města na pronájem nebytových prostor v čp. ...

V záměru je uvedena plocha místnosti nebo místností a požadovaný minimální roční nájem za ně. V záměru rovněž může být uvedeno, že preferováni budou zájemci o provoz např. zdravotnického zařízení, provozovny rychlého občerstvení atd. Podle toho, co ve městě nejvíce chybí a co by tam město rádo mělo. Do určité doby jsou shromažďovány žádosti a pak z nich rada města vybírá. Největší šanci pak mívá ten zájemce, který hodlá provozovat požadovanou službu. Pokud je takových víc, pak rozhoduje, kdo a jak navýší minimální roční nájemné. Tedy kdo dá víc. Ale i kamarádíčkování jistě hraje svoji roli, bohužel.

doplněno 12.01.14 10:34:

Ještě k tomu vybavení. Vybavení původního majitele je jeho majetek a měl by si ho sám prodat, sám si hledat kupce. V případě, že novým pronajimatelem bude opět barman, bude to mít snazší.

Prodejna elektro je jistě co do hluku pro obyvatele v sousedství příjemnější než bar. Město by to v úvahu vzít mělo. Ale pokud je ve všem městě několik prodejen elektro a jeden bar - tak to bude v úvahu také brát. Na toto se na dálku odpovědět nedá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: luke237
Datum: 12.01.14 15:43
Neni mozne, ze mu to mesto pronajalo treba na 10 let, on po 3 letech zjistil, ze se tam bar neuzivi, tak to pronajme (jako podnajemci) dal nekomu jinemu? Predpokladam, ze muzete videt na mestskem uradu tu smouvu, kterou s nim tenkrat mesto podepsalo. V nejhorsim si zadate o jeji kopii pres zakon o svobodnem pristupu k informacim, kdyz vam ji odmitnou predlozit.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.