Odtok pračky nestíhá

Od: Datum: 11.01.14 11:21 odpovědí: 13 změna: 12.01.14 11:21

Ahoj, mám dotaz

máme pračku napojenou klasicky k podomítkovému pračkovému sifonu. Když do něj strčím prst, je tam fakt malinká dírka pro odtok vody. No a když začne pračka vypouštět vodu, tak sifon to kapacitně zjevně nepobírá. Jde přitom o klasickou pračku, žádný obří monstrum. Celá vodoinstalace je stará ca. 2 roky. Prostě to původně probíhalo tak, že voda při vypouštění tekla kolem vypouštěcí hadice nasazené na odtok. Když jsme ji upevnili řádně a pevně, zůstává část vody v pračce. Pokud vypouštěcí hadici jenom ohneme do vany, odteče vše bez problému...

Nevíte někdo, kde by mohl být zakopaný pes? Vřelé díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.14 11:27
avatar

Možná nevíme v čem by mohl být zakopaný pes...ale jen tušíme.

Ovšem aby se naše tušení potvrdilo, je třeba napsat více podrobností.

DN odpadního potrubí od sifonu, jeho délku, typ sifonu...a také to, zda jste zkoušeli (třeba jen provizorně) napojit odtok z pračky třeba přímo do umyvadla nebo do vany).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amrdolevropsky
Datum: 11.01.14 12:06

Je tam tohle : http://www.alcaplast.cz/produ…/sifony/prackove-sifony/aps3/

samozřejmě jsme zkusili napojit odtok do vany, to fungovalo bez problému, píšu to na konci dotazu!

Datum: 11.01.14 12:17
avatar

Ok..odtok do vany jsem přehlédl.

Zkoušel jste vyčistit sifon přes čistící otvor?

Filtr pračky je čistý?

Délka šikmého připojovacího potrubí do hlavní svislé kanalizacce je jaká? Spád?

Odvzdušnění máte řešeno jak?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 11:30

Netuším co je podomítkový pračkový sifon.

Problém tuším v tom, že potrubí nemá žádné přisávání vzduchu.

Kdybys dal odbočku pro připojení pračky mapříklad pod umyvydlo nad sifon, tak v okamžiku vyčerpání vody z pračky se vodní sloupec "přetrhne" a do pračky se může vrátit maximálně množství vody v hadici k sifonu.

Pokud tam žádné zavzdušnění nemáš, tak se trubka zcela naplní vodou z pračky a po vypnutí vypouštěcího čerpadla voda (protože tam chybí zavzdušnění) z odpadní trubky nateče přes sifon zase zpátky do pračky.

Jak to vyřešit nevím. Snad poradí ještě někdo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 11:40

Ahoj. Prohmátně te si odtokovou hadici od bubnu k čerpadlu a mrněte se na filtr tam též. Nějaká ucpávka může brzdit odtok vody. Třeba. Na odtok bez zátěže sifonem to může stačit, ale s ním už ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 11.01.14 12:00

Možná by to chtělo sifon vyčistit - odšroubovat hadici, povolit matici držící kryt na zdi, pod krytem je pod vývodem na hadici čistící víčko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 12:27

Řešil jsem to po rekonstrukci koupelny.Měl jsem v pračkovém ventilu zpětnou klapku (nevím důvod),gumová kulička s pružinou.Stačilo její odstranění a je po problému.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jezevecdeutsch
Datum: 11.01.14 13:21

Pochválen buď ! Myslím, že to bude ono! DĚKUIJ TI !

Datum: 11.01.14 13:44
avatar
Ještě že to tady čtu. dělám odpady na chalupě a místo vypouštění do vany jsem koupil podomítkový sifon. Žádný nákres k němu nebyl ale něco v něm hrkalo v místě kde to nedávalo smysl. Vyndal jsem to a říkám si - ejhle borci přidali špunt na ucpání aby nezavodněný odpad na stavbě nesmrděl :-D A pic kozu do vazu, ona to měla být zpětná klapka
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 16:48

nedis 111 ,ked niečo nevíš ,tak nerad ! Odstránit vodnú barieru z pračkového sifonu,alebo protizápachovú gumovú kuličku je cesta k vnikaniu zápachu z celej kanalizácie mesta do vašeho bytu. Podomietkový sifon pračky má pod krytom šrobovací čistiaci kus-píšu to radcovia hore .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 14:07

Ahoj. Brácha měl u pračky tenhle podomítkový sifon taky a neříkal, že by to nějak zlobilo. Ale je možné, že to stihnul říct nějakému kámošovi co k němu chodili a třeba tu kuličku už tenkrát taky odstranili. Já to mám klasicky nad sifon u umyvadla. Když ta pračka stojí hned vedle.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.01.14 17:18
avatar

Mám už 6 let stejný podomítkový sifon jako tazatel. Nic jsem s ním dosud nedělal, voda z pračky normálně odtéká a nic nepáchne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 11:21

Zdravím. Trošku to tady pletete. Podomítkový ventil nemá kuličku s pružinou. Ten má ,,nadomítkový". Není třeba se ptát na průměr odpadního potrubí. Podomítkový má minimálně 40 a ten je na pračku dostačující.

Já osobně podomítkové nemontuji - problémy s ucpáváním. Montují se do 3/4 výšky bubnu u pračky.

Doporučuji dát do pračky ocet a zapnout na vyvářku. Tím se vyčistí pračka a snad i ten odpad. Čištění sifonu čistícím otvorem je u tohoto typu velmi problematické , protože se nedostanete ničím do zadní části sifonu. Snad jen chemie. Svoji roli v tom také hraje přivzdušnění odpadu ,ale pokud vám to dříve nedělalo , tak snad to bude v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.