2xPrasklá panelová zeď způsobená sousedem

Od: Datum: 11.01.14 01:31 odpovědí: 37 změna: 11.03.14 12:24

Prosím, poraďte někdo...Už čtyři měsíce bourá nový majitel bytu v paneláku pode mnou zdi, pořád tam jsou strašné randály od zbíječky a dneska mi praskla celá zeď...Je to mladý nafoukaný kluk, který neotvírá, když na něj zvoním. Co můžu dělat, když byty máme všichni v osobním vlastnictví? Bojím se, že zítra začne znovu bourat a mě začnou padat stěny. Jediné, co mě napadá, že zítra zavolám na policii, když budou zase rány a mě se prasklina roztáhne dál a dál...jinak nevím, jak ho zastavit, když nekomunikuje..dneska jsem zalarmovala i sousedy, ale neotevře nikomu, ani správci..jen pořád dál bourá a nic kolem ho nezajímá.. Jak jednat dál o náhradu škody? Čím začít? Stavebním úřadem nebo ho rovnou zažalovat? Vůbec s tím nemám zkušenosti, poradí mi někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 11.01.14 01:38

Podejte stížnost na příslušný stavební úřad a popište, jak vám praská zeď a že máte podezření, že dochází k narušní statiky objektu. Stálo by za to přiložit i fotgrafii.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: mirka*
Datum: 11.01.14 01:45

Děkuji za odpověď, hned ráno to nafotím, prasklina jde kousek od zemi po celé délce zdi, po dnešku je všude opadaná omítka po zemi, pokoušela jsem se s ním promluvit, aby už neboural, ale nikomu neotevře, zítra to vypukne znovu, budu muset asi zavolat policii, aby to nějak zastavili, než mi spadne stěna a hned v pondělí poběžím na stavební úřad podat stížnost..díky za radu.

Datum: 11.01.14 09:49

Vše foťte a dokumentujte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 11.01.14 08:20
Nejlépe vše natočit na video, a klepat bušit dokud neotevre, klidně se i se sousedama střídat... Pokud začne bourat znovu tak volat policii.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 09:12
avatar

Taková přestavba mi probíhala u souseda nade mnou.Šílený rachot nás provázel celých 14 dní.Ovšem ten to měl povoleno od společenství.Předložil i rozsah prací a termín dokončení.Ovšem i tak se každou chvíli ozývá vrtání do zdí,nějaké dokončovačky.-

Tady si nijak nepomůžu.Nakonec mi nezbývá,než zesílit zvuk v televizi.Já bych spojil to zažalování se stavebním úřadem.

Já totiž vím,že v paneláku není ani účelné nějaké bourání.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.01.14 10:57

Ahoj. Mirko, je otázka, co je to to: Praská zeď? Možná jen upadla silnější vrstva štuku s nějaké běžné panelové praskliny. Pokud se to zdá být v tom panelu, je to vážné a než tady, mělo by se to řešit se stavedním úřadem. Lidi jsou schopní dělat různé hrůznosti. Návodné by mohlo být, co za materiál z toho bytu vynáší? Jestli je to beton z nosného panelu, nebo něco z vybouratelných příček. Reagovat by to možná chtělo razantněji, protože vám může hrozit, že se budete třeba muset z bytu na chvíli vystěhovat, po dobu opravy toho nosného prvku. Kdyby nikdo nereagoval, já bych asi uvažoval o osobní kontrole v tom bytě. Tady by už šla veškerá sranda stranou.

Greenhorns měli písničku, kde byl tento text. ,,Miláčku, otevři, nebo z těch dveří udělám tunel!´´

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mirka*
Datum: 12.01.14 01:58

Ahoj, tak jsem musela dneska zavolat policii, začal znovu dělat kravál ráno už v 7 hod..šla jsem na něj bušit pěstmi na dveře, ale neotevřel...Prasklina se zvětšovala, tak jiná možnost nebyla. Přijeli, nafotili moji stěnu, pak šli bušit na něj, kupodivu jim otevřel zedník, že majitel tam nebydlí a on je placený od toho, aby boural, i kdyby spadl celý barák...prý má od pana inženýra takové instrukce.. Pak mě policie informovala, že bourá jednu zeď po druhé, a tam kde mi prasla stěna, už celou zeď shodil, aniž by nechal aspon překlad, mám byt přímo nad ním úplně stejný, takže proto praská stěna. Taky se podivili nad tím, že ten panel neřezal, ale nějak ho vymlátil, proto ty strašné rány...trvá to už 4 měsíce a celý barák ho nenávidí, nedá se tu bydlet a nevypadá to, že by to v dohledné době dodělal...je to bezohledný kluk. Ráno všechny pobudí vrtačkou a vypadne, pak zas začne kolem oběda a vrtá a dělá kravál až do večera, vrtal celé Vánoce. Byt je prý samá díra, všechny stěny má provrtané...

V pondělí jdu podat stížnost na stavební úřad, snad ta stěna nespadne, strčím do té trhliny celý prst, není to jen nějaká pavučinka. Policajti říkali, že mi to musí posoudit statik, jestli je to narušený panel nebo jen povrchové pod omítkou...nedá se to pohledem prý posoudit. Ale vzhledem k tomu, co tam viděli, prý nemám na nic čekat. Je to hnus, tak dobře se tu bydlelo, dokud nepřišel tento darebák...

Od: vlasatec*
Datum: 12.01.14 07:54
Se divím že neudělali nějaké předběžné opatření. Tak ať to dobře dopadne...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 08:03
avatar
Zbytek se dočteme v černé kronice, nebo uvidíme ve zprávách naNNově...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 08:36
avatar
Asi tak...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 08:44

Měli jste mu vypnout proud. Hlavní jistič má na chodbě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirka*
Datum: 12.01.14 23:52

Ano, hlavní jistič mu vypínáme už od soboty ráno, jak uslyšíme rachot, tak to hned utíká někdo vypnout...je to jediná možnost, jak ho udržet při nebourání do pondělí, než otevřou stavební úřad...budu tvrdě požadovat okamžité zastavení prací a statika, který tu stěnu musí posoudit..Doufám, že to zítra nebude na Nově, jak tu někdo podotknul, torzo mého bytu jako díra uprostřed paneláku...protože v tomto státě opravdu není žádná ochrana normálních lidí a jejich majetku..už to začínám pomalu chápat, jak bude těžké ubránit střechu nad hlavou před takovým bezohledným dacanem...

Policie jen sepíše zápis, ale dokud stěna nespadne, tak nejsem já ani moje děti ohrožená na životě, tak to tady funguje...bohužel. Až to spadne, budu pro ně zajímavější...

Od: luke237
Datum: 12.01.14 12:57
strčím do té trhliny celý prst, není to jen nějaká pavučinka.
Take jsem myslel, ze popisujete jen nejakou vlasovou trhlinu, ale kdybych mel ve zdi prasklinu na prst, tak bych uz davno panikaril a ze stavebniho uradu se nehnul *sok*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 13:53
avatar

Souhlasím, a raději si vezměte sebou na SÚ spacák.

Pokud byt a trhliny (v tomto případě) neprohlédne statik, tak bych byt raději opustil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 12.01.14 20:17

Dejte nám sem fotku, ať vidíme vo co go. A jestli budete mít možnost fotit ten byt pod vámi, až se to bude řešit, tak to na nafoťte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirka*
Datum: 12.01.14 23:55

Nehnu se ze stavebního úřadu, to buďte bez starostí, budu svůj byt bránit, jiný nemám...

Datum: 12.01.14 18:28
avatar

Pokud chcete mít dokonalý přehled o rozšířování praskliny tak si na jí udělějte sádrový terčík a budete vidět dokonale jak se to hýbe to že tu zeď tim zaneřádíte je vedlejší stejně se to bude muset opravit.

doplněno 13.01.14 22:26:

Tak jak to vypadá s tim sousedem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirka*
Datum: 12.01.14 23:57

Jo, dobrý nápad s tím sádrovým terčíkem, udělám to..

Od: buss
Datum: 14.01.14 09:04

Ale na to jste nemusela volat policii, jsou ohroženy životy, zdraví... pokud je to SVJ, co dělá výbor, spí, čí je barák? Co máte ve Stanovách? Má souhlas s úpravou, narušuje statiku objektu, jsou to nosné části, mění dispozici bytu? Má povolení stavebního úřadu, to vás nenapadlo hned se po něm ptát? Ztratila jste čas. Pokud pracují v době, kdy neruší noční klid, tak co naděláte? Nahlédněte do nového OZ. Osobní vlastnictví už lééta neexistuje, to jsme měli za komuny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 13:37

Ono by se mělo bourat buď vrtáním či řezáním, ale je to zdlouhavé a pracné. Tak se to řeší těžkým aspoň 10kg kladivem. Po několika ranách se panel láme na velké kusy, proto slyšíte ty strašné rány. ale snad je to i zakázané, protože kvůli otřesům můžou popraskat i jiné panely. Ale mít ve zdi několikacentimetrové praskliny, tak zedníky vyženu i násilím a stropy něčím podepřu do doby, než odpovědné úřady zajistí odbornou opravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 14:33
avatar

pokud nejsou stav. úpravy řádně ohlášeny na správci domu (pověřený správce) a nemají povolení od st. úřadu (ohlášení) a souhlas správce a souhlas sousedů resp. bydlících v domě resp. nejsou dopředu všem řádně na nástence ohlášeny (vč. předsedy správy domu), jedná se o činnost za hranou zákona a je třeba rychle jednat. Okamžitě se obraťe na správce domu a žádejte veřejně přístupné informace, pokud je nemají, tak okamžitě jednejte s příslušným stavebním úřadem o podezření z obecného ohrožení nepovolenou stavební činností. Panelák není blbej barák, aby si tam bourak kdo co chtel, navšecko musí mít minimálně ohlášku, statcký posudek a dozora stavebních prací. Lidi, vy fakt vůbec nevíte jak to podle souč. legislativy má šlapat. U nás chtějí ohlášku i na zasklení lodžie ! ! ! ! ! !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 14:47
avatar

Vyhazoval bych neustále jističe, jak by vyběhl na chodbu zabouchl(pozval bych si pár kamarádů... pro sichr kdyby se mu to nelíbilo) bych mu před nosem jeho pracoviště... a počkal si sním na majitele. Ale asi to fakt nebude žádná sranda... necjtěl bych být ve vaší kůži, když máte byt v OS vlastnictví...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 12.01.14 15:45
U nás chtějí ohlášku i na zasklení lodžie

To bude asi proto, ze menite vzhled budovy (zakon).
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 08:46

Nebo vědí, že většina těchto zasklení odporuje normám a je tedy obecným ohrožením.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirka*
Datum: 13.01.14 00:04

Ale víme, jak to má šlapat, jenže žiju ve Zlínském kraji, kde všechno šlape na základě známostí. Je těžké usvědčit lumpa, že nedodržuje zákon, když mu půjdou úřady na ruku, ale budu se snažit ze všech sil...Nezapomínejte, že žiju v regionu metanolu a lehkých topných olejů...tady projde všechno.

Ale nedám se, to teda ne...

Od: luke237
Datum: 12.01.14 15:01

Vsichni tady netrpelive cekame, jak jste pochodila na stavebnim uradu.

Cicham i zalobu na majitele s pozadavkem nahrady a OPRAV skod, ktere vam v souvislosti s jeho stavebnimi upravami vznikly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 16:09

Pokud nebude odbor výstavby jednat okamžitě, pozvěte televizi. Pokud nevíte jak, ozvěte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 21:06
avatar

Už po pár hodinách takového extrémního hluku jste měla okamžitě jít na stavební úřad. Zjistit, jestli majitel ohlásil nějaké stavební úpravy a pokud ano, v jakém rozsahu. Požadovat okamžité prošetření na místě. Nejlépe mít ssebou nějaký záznam na kameře. Nebudou chtít jednat? Sepsat s nimi stížnost (lze při každém jednání s úřady) a výslovně tam uvést, že nesouhlasíte s jejich postupem a co po nich žádáte. Pokud je ani to nepřesvědčí, budete mít alespoň podklad pro podání trestního oznámení na jejich nečinnost. Současně volat policii a trvat na sepsání ohlášení možného přečinu. Pokud by i přes to všechno stavitel v černé stavbě pokračoval, jako krajní řešení bych volil zničení hlavního jističe.

Bourání nosných panelů není sranda, chce to ihned jednat, jde o Váš majetek. Panelák drží pohromadě jen proto, že je to prostorová konstrukce. Při vybourání panelu se extrémně zvýší tlak na všechny okolní panely. Pokud už nejsou spojovací dráty úplně v pořádku, teoreticky může dojít k velkým statickým poruchám a prohlášení bytů statikem za neobyvatelné. Tohle se třeba mockrát stalo v Rakousku a ani nebylo potřeba vybourat panely. Přerezly spoje a panely se začaly rozestupovat...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.03.14 14:48

Docela by mě zajímalo, jak tohle dopadlo.Snad ta tazatelka neskončila pod závalem?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: betaraybill*
Datum: 06.03.14 14:39

To jo jak to tak čtu tak by mě taky zajímal výsledek. Ale asi to nespadlo ve zprávách na TV Noha nic nebylo bych řekl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 11:16

To že něco není v televizi ještě neznamená, že to není vůbec. Může to znamenat jen to, že se to propagandě právě nehodí.

Hlásala naše média něco o tom, že na nejmenovaném sídlišti vypadlo z výšky až 30 metrů 20 posuvných oken na parkoviště, silnici, chodník a autobusovou zastávku? Každé okno o váze pytle cementu. Několik poškozených aut.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betaraybill*
Datum: 07.03.14 20:42

Takže tím tedy chcete říct, že panelák spadl, paní umřela, ale do televize se to nedostalo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.14 09:14

Nikoli, jen to, že nám propaganda říká jen to, co potřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mirka*
Datum: 10.03.14 12:27

Ještě odpověď pro ra252 : máte úplnou pravdu, propaganda nám říká, jen to, co se jim hodí...když jsem se snažila dostat do bytu televizi, tak řekli, že to pro ně není dost drsné, aby to dostali do vysílání, ale když by ta zeď spadla, tak se situace mění a mám samozřejmě zavolat...jenže to by už bylo nejspíš po mě. Takže by to už nebylo zajímavé pro mě...

Od: mirka*
Datum: 10.03.14 12:16

Dobrý den,

jsem naživu, ale bojuji se stavebním úřadem a nenormálním sousedem, který dělá úplně nesmyslnou rekonstrukci, i když bych to tak snad ani nenazývala...Vymohla jsem na stavebním úřadu statika, který puklou stěnu prohlídl a prohlásil, že jelikož náš panelák stavěli vězni v roce 1973, tak máme tak křivé stěny, že na nich je zdivo tlusté 7 cm, údajně mi teda prasklo to zdivo po celé šířce stěny a vypadlo na zem..tvrdí, že panel pod tím porušený není, ale neměl absolutně nic sebou ten pán, tak nevím, jestli je to opravdu tak. I špachtli jsem mu musela půjčit, aby se dostal pod povrch, jsem celkově zklamaná, ale mám regulerní stanovisko oražené razítkem stavebního úřadu, že poškození zdi vzniklo z důvodu nešetrného bourání zdi souseda pode mnou a tudíž se mám domáhat odškodnění soudní cestou. Ten bohatý klučina (soused) mi vyhrožuje, že si mám zkusit si ještě stěžovat a zažaluje mě pro zdržování stavebních prací a zaplatím mu odškodné já, protože mi naúčtuje i vzniklé penále..no, ale nicméně stavební práce mu tam dělá jeden nějaký bezdomovec (říkám mu tak proto, že tam i v rohu přespává), žádná firma, takže za poslední tři měsíce obložil úplně celý byt sádrokartonem, včetně stropu a podlahy. Teď ten sádrokarton v celém bytě brousí už asi měsíc, takže byt nad ním (můj) i pod ním je plný bílého oblaku, který se valí i všude od něho z oken..máme to všude, v kobercích, zaleze to všude, ale nejhorší je to dýchat. Nejde se s ním vůbec na ničem domluvit, podle mě není normální...na ten sádrokarton v celém bytě přijdou prý nějaké dřevěné desky, asi izolace, vozil je výtahem celý den do bytu, kolik jich bylo..

Možná tam vzniká protiatomový kryt, dle toho obrovského kvanta materiálu, ale osobně se přikláním tomu, že pode mnou bude tzv. eskortní (bordelový) byt..když se tak zvukově izoluje.

Nicméně rekonstrukce od ledna skoro nepokročila, jeden bezdomovec je prostě málo..budeme trpět ještě pěkně dlouho. Paní na stavebním úřadu se směje, že se s těmito lidmi nedá nic dělat, že si ve svém bytě může mlátit a prášit, jak chce, pokud neruší noční klid...bravo našim úředníkům, mají pochopení, ale kdyby v tom žili, tak by řvali nejvíc..

Už se jen modlím, ať to proboha do roka dodělá, je kolem něho spousta hluku a bordelu.

Od: vlasatec*
Datum: 10.03.14 16:14

Ve vlastním bytě si teda nemůže dělat co chce, musí mít stavební povolení. Dejte to k soudu, odškoďnění za vaše poškození jistě vyhrajete. Ty jeho výhrůžky nemá o co opřít... Pokud si toto necháte líbit tak můžete nadávat jen sama sobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.14 12:24

Ahoj. Tak se opět stalo, že něčemu nerozumím. Problém s bouracími pracemi a praskání panelů, přehlušilo prášení od sádroše? Něco je divné, něco je špatně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.