Prohýbající se podlaha - problém?

Od: Datum: 10.01.14 01:06 odpovědí: 2 změna: 10.01.14 07:54

Dobrý den,

Předně - co se staveb týče jsem naprostý laik, proto bych rád vznesl dotaz. Vlastním mezonet, nástavba z roku 2011. Nedávno jsem si všimnul, že v technické místnosti v horním patře si poměrně viditelně "sedla" plovoucí podlaha až o cca 1,5cm v místě, kde na ní dosedá volně položený boiler Dražice o objemu 250 l, váha pláště 106 kg. Prohnutí lze vysledovat dle mezery vůči obvodové liště, v jejíž blízkosti je boiler posazen (viz fotky). Dle projektové dokumentace je v horním patře podlaha z následujícího materiálu (doslovný přepis): lamelová podlaha 1,5cm, 2*OSB desky 3 ECO superfinish (mezi PE folie) 3,6cm, desky Steprock HD 3cm, desky OSB 3 ECO superfinish 2,2cm, stropní trámy 20 cm, profily CD Airrock LD 5cm, SDK Knauf RED 1,25cm. Plovoucí podlaha je laminátová Quick Step. Hrozí dle Vašeho názoru podlaze poškození? Měl bych nějak řešit, např. lehčí boiler s menším objemem či rozložit váhu?

Předem děkuji za radu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.14 07:35Dostanete se ke stropu pod tou místností? Pokud ano je vidět nějaké popraskání a podobně? Já bych to zatím nechal a sledoval. důkladnější kontrola by asi byla nejsnažší ze spoda po sundání SDK.

Ty příčky kolem leží na podlaze nebo procházejí skrz strop Jsou obě nosné?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.14 07:54
avatar

Přiznám se, že na fotce nevidím nic, o čem píšete. Každopádn složení podlahy to taky nevyřeší. Je třeba sledovat a kontrolovat stav.

Můžete zespodu dělat kontrolní pozorování a měření?

Rovněž vedle boileru dělete značky a kontroly. Domnívám se, že ten kdo umístil boiler, měl zjištěno, že se nic nestane.

Omlouvám se, ale podle obrázku nic nepoznám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.